חדשות
חדשותגלישה ← הפציעה מחייבת: גם דורברידג' ורייט לוקחים טיים אאוט חלקי מסבב 2016

הפציעה מחייבת: גם דורברידג' ורייט לוקחים טיים אאוט חלקי מסבב 2016

מאת יואב נקש פבואר 29, 2016

בקצב הזה שבו הם נושרים, תחרות ה-CT עוד תהפוך ל-QS. רק בשבוע שעבר מיק פאנינג הודיע כי הוא לוקח פסק זמן ושהוא לא יתחרה בסבב השנתי למעט שתי התחרויות הראשונות באוסטרליה (גולד קואסט ובלס ביץ'). והנה, כשבוע לפני פתיחתה הרשמית של עונת 2016, המציאות טופחת על פניהם של עוד שני מתחרים אוסטרלים מהשורה הראשונה שמודיעים כי הם נאלצים לפרוש (חלקית / זמנית) מסבב החלומות. בניגוד לסיבות האישיות שמקורן בטלטלות שעבר פאנינג בשנה שעברה, הסיבות של ביד דורברידג ואוון רייט לפרישה היא בגלל פציעתם הגופנית.

לאחר וותק של עשור תחרויות בסבב, ביד דורברידג' (Bede Durbidge) הודיע שלא ישתתף בתחרות Quiksilver Pro Gold Coast מכיוון שהוא עדיין לא החלים מפציעתו הקשה באגן שאותה ספג במהלך תחרות בילבונג פייפליין בדצמבר 2015. במקום זאת דורברדיג' יקח חלק בצוות ההפקה של ה-WSL. דורברידג' סיים את עונת 2015 במקום ה-12, התוצאה הטובה בארבע השנים האחרונות. בשנים 2007 עד 2010 הוא היה מדורג בעשירייה הראשונה. את מקומו בתחרות בגולד קוסט יתפוס סיוטארט קנדי (Stuart Kennedy).

"אני נמצא בשבוע העשירי לפציעתי ושלושת השבועות האחרונים היו גדושים בתרפיה בבריכה שעשתה רבות בשיפור ובהתקדמות החלמתי", אומר דורברידג'. "אני מאוד מתרגש מכל התמיכה שאני מקבל. לא נותרו לי מילים בכדי להודות על כל איחולי ההחלמה ואני מצפה בקוצר רוח לחזור וללבוש את הלייקרה בעתיד".

במהלך התחרות בפייפליין 2015 גם אוון רייט (Owen WrIght) ספג פציעה קשה מווייפאאוט. רייט נחבל בראשו וספג זעזעוע מוח שאילץ אותו לפרוש מהמירוץ לכתר. כעת מסתבר שגם שלושה חודשים לאחר אותו מקרה, רייט עדיין לא חזר לבריאות מלאה והודיע כי יעדר מההמחצית הראשונה של סבב התחרויות. רייט סיים את עונת 2015 במקום החמישי ועשה היסטוריה כפולה בניקוד הגלים שקיבל בתחרות בפיג'י. את מקומו בעונה זו יתפוס אדם מלינג (Adam Melling).

"זה מאוד מאכזב לפרוש מהתחרויות הראושנות לשנה זו אבל הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאני 100% כשיר מבחינה בריאותית", אומר רייט. "אני נמצא בהשגחה קבועה של צוות מומחים שדורשים זמן שיקום ממושך לפני שיאשרו לי לחזור למים. הם רוצים להיות בטוחים שלא נשקפת לי כל סכנה. פגיעות ראש הן מסובכות ולא ניתן למפות את הזמן שנדרש להחלמה ועל כן גם ייתכן שאני לא אלבש את הלייקרה כל השנה. אני רוצה להודות למשפחתי, לחברים, המעריצים והספונסרים על תמיכתם הגדולה".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים