חדשות
חדשותגלישה ← אי גלישה פרטי? האי עם הספוטים הטובים ביותר במלדיבים עובר לידי משקיע פרטי

אי גלישה פרטי? האי עם הספוטים הטובים ביותר במלדיבים עובר לידי משקיע פרטי

מאת יואב נקש אוקטובר 11, 2013

נדמה שזה הופך למגיפה של ממש ואיום ממשי על חופשת הגלישה וחירות הגולשים לגלוש בספוטים נבחרים כאוות נפשם. בים אין גבולות אך נראה שישנה מגמה שהולכת ומקבלת תאוצה שבה ישתנו הרגלי הגלישה של הגולשים ברחבי בעולם אשר יתקלו באיסור גלישה על גלים הקרובים לקניין פרטי. את רגלי הגולשים כבר הדירו מחוף מרטין בקליפורניה ועתה גם כמה ספוטים באיים המלדיביים מאיימים להסגר בפני הגולשים.

כל הסימנים מראים שהמחלה הופכת למגיפה עולמית והקפיטליזם הופך את חופי הגלישה האקזוטיים והנחשקים לסגורים בבעלות פרטית. האימפריאליזם כבר חלף עבר לו מן העולם אבל הניאו-קולוניאליזם עדיין חי וקיים – אלא שהפעם מדובר על כיבושם של הספוטים לגלישה. חופי הגלישה והגלים שנשברים בקרבתם נמכרים למרבה במחיר והופכים אותם לבלתי אפשריים להגעה אלא אם כן אתם אורחי המקום ומצוידים בממון רב. הגולשים שביקרו באחד מאיי המלדיבים כבר למדו את זה על בשרם, איים קטנים שעליהם בית מלון יחיד סוגרים את הגישה אל חופיהם לכל מי שאינו מתארח בהם. כעת מגמה זו צוברת תאוצה כאשר הממשל המקומ במאלדיבים מתכוון להעביר כמה מהאיים לחברות תיירות ולבעלות פרטית.

maldive to be privitazide המלדביבים סגורים לגולשים?

אחד מאותם איים שנמצא על סף מכירה הוא האי טאנבורודו (Thanburudhoo) שבו נמצאים שניים מגלי הגלישה הטובים ביותר באוקיאנוס ההודי המהווים את מרכז הגלישה במלדיבים ויעד נחשק של גולשים רבים: סולטנס (Sultans) והונקיס (Honkeys). האי הזה הוא השריד היחיד בטבעת הצפונית של שונית האלמוגים של מאלה (Male) אשר נותר טבעי וללא טביעות אצבעותיהם של בני האדם. על אף זאת, בית מלון ומקום נופש יוקרתי מאיים כעת על נגישותם של ציבור הגולשים ויגביל את כניסתם לאזור ולגלוש. הגלישה על הגלים התכולים והמושלמים תתאפשר רק לתיירים אמידים שיתארחו במקום. הרבה מעבר לכך, הנהלת כפר הגלישה של האי הודוראנפושי (Hudhuranfushi) מציעים תוכנית חדשה שתגביל אתת מספר הגולשים למקסימום 35 בין החודשים מרץ ועד אוקטובר.

maldives Thanburudhoo האי המאלדיבי טאנבורודו

למכירה? האי טאנבורודו (Thanburudhoo) עם שני הספוטים הטובים ביותר באוקיאנס ההודי: הגל השמאלי הונקי (Honkey) והגל הימני סולטאנס (Sultans).

במאלדיביים ישנם 1192 איים עם אינספור ספוטים לגלישה אבל נראה שאט-אט חלקם הגדול הופך להיות בלתי נגישים לגולשים. הים הוא של כולם. חבל שכאשר אדם מגיע כברת דרך ליהנות מגלים מושלמים באוקיאנוס ההודי הוא צריך להיות מוגבל במקומות הגלישה ו/או להיות שייך לעליתה עשירה שיכולה להרשות לעצמה לקנות גלים השייכים לכולם... אותם גלים, שנשברים בחינם ולחינם!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים