אשת (יד) הברזל: בת'ני האמילטון היא 'Water Woman' לשנת 2017

מאת יואב נקש יוני 09, 2017

מידי שנה, ארגון תעשייני הגלישה (SIMA), בוחר באדם / גולש שהתבלט הרבה מעבר לכולם והוכיח את עצמו מבחינת יכולותיו הספורטיביות ותרומתו האישית לענף. בשנה זו התואר הרם של "Waterman" ניתן לאם והאישה, הגולשת המופלאה, להשראה הגדולה, לאחת שהצליחה להתגבר על המכשול הפיזי הגדול ביותר של חייה - תואר "אשת הים" היוקרתי לשנת 2017 מוענק לבת'ני האמילטון.

למרות שאיבדה את ידה בתקיפת כריש בשנת 2003, הנערה הצעירה לא הפסיקה לגלוש והמשיכה להתחרות ולהגיע להישגים מרשימים על אף מיגבלתה הפיזית. בת'אני האמילטון כתבה מספר ספרים המגוללים את חייה, השתתפה בסרטים כשאחד מהם היה אודותיה (גולשת בנשמה), היא התמודדה עם הפחד באומץ רב, חיזקה את אמונתה הדתית והיוותה השראה למליוני אנשים.

"יש כל כך הרבה מילים שיכולות לתאר את בת'אני האמילטון - ענווה, מחוייבות, אמונה והשראה הם רק חלק קטן ממאפיני האופי שלה", אומר קלי גיבסון מנכ"ל SIMA. "בת'אני היא אדם משמעותי ביותר עבור ענף גלישת הגלים מכיוון שיש מעטים ביותר שהתאימו את עצמם למגבלתם וגולשים כמוה. בת'אני ממשיכה לשמש דוגמא לגולשים בכל רחבי העולם ואנו שמחים להעניק לה את הכבוד בהכתרתה ל-Waterman לשנת 2017".

בת'אני האמילטון נולדה ב-08 בפברואר 1990 בקוואי. היא נשואה לאדם דירק והשניים חובקים בן בשם טוביאס. האמילטון זכתה בתחרויות רבות וסיימה במקום השני באליפות העולם לנוער של ה-ASP בשנת 2008. בתחרות שנערכה לאחרונה בפיג'י, בת'אני השתתפה על תקן ווילד קארד והציגה יכולות מדהימות על הגלים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים