הריונית: בת'ני האמילטון נושאת גולש ברחמה

מאת יואב נקש פבואר 13, 2015

היא שרדה תקיפת כריש שקטע את ידה אך המקרה מעולם לא קטע את אהבתה לחיים. בת'ני האמילטון בת ה-25 היא גולשת אמיצה, בעלת כוח רצון אדיר ואמונה חזקה שהצליחה להתגבר על הטראומה שפקדה אותה בגיל 13 והפכה לסמל ולהשראה עבור רבים. היא הגשימה את חלומה כשחזרה לגלוש ומגשימה את ייעודה הנשי והאימהי עם ילד שהיא נושאת ברחמה.

בשעה טובה! בת'אני האמילטון (Bethany Hamilton) ובעלה אדם דירקס (Adam Dirks) בהריון. את הבשורה המשמחת שיתפו בני הזוג קבל עם ועדה בסרטון שהפיצו לעולם הגדול. בת'אני נמצאת כבר בשבוע ה-22 להריונה ואמורה להביא לעולם את בנה בכורה בחודש יוני 2015. טפו טפו טפו. הגולשת המוכשרת והאמיצה המשיכה לגלוש בימי הריונה הראשונים על הגל של טיהופו ופייפ. אך אל דאגה, בשלב שבו הבטן תגדל היא תעבור לשחייה.

בת'אני לצד בעלה אדם... אוהבים ומתרגשים - גם אנחנו. (תמונה: Youtube בת'אני האמילטון)

בסירטון שפורסם בערוץ היו-טיוב של בת'אני, מופיעים ההורים לעתיד כשהם אוחזים ידיים ועונים על שאלות נפוצות. לפניכם קטעים נבחרים ומעניינים מהראיון:

כמה זמן את כבר בהריון?
"אני נמצאת בשבוע ה-22 של ההיריון שזה בערך מחצית הדרך. ו... כן, אלו היו ארבעה חודשים משוגעים מאז שגילינו שאנחנו הולכים להיות הורים. זה משנה את המשחק ואנחנו לומדים את הדרך שבה נצטרך לגדל עוד ישות חיה. זה מאוד מרגש".

האם בחרתם שם לתינוק?
"אנו מצפים לבן אז אנחנו מחפשים שם של בן כמובן. עדיין לא החלטנו אבל אתם תדעו את שמו כשהוא ייוולד."

האם תמשיכי לגלוש?
"אני גלשתי לאורך כל ההיריון שלי... בטוהפו ופייפ-ליין. אז כן, אני מתכוונת להמשיך לגלוש ככל שאני רק יכולה אבל ברגע שהבטן תהיה ממש גדולה אז אני ארגיע קצת ואולי אעבור לשחייה, אהנה מהים ואעסוק בפעילות אחרת."

מה לגבי צילומי הסרט "Surf like a girl"?
"הסרט כרגע נמצא בהקפאה ואני אשמח לחזור לזה לאחר הלידה. אבל כרגע אני מאוד מתרגשת מהעובדה שאני אהיה אמא ומעדיפה להתרכז בהרפתקה הזו קודם".

האם התינוק יהיה חלק מהסיפור?
"כן, אני חושבת שזה יהיה בלתי נמנע. אנו נשתף את התינוק שלנו בסרט במקומות שאליהם נלך ונביא אותו לכל מקומות הגלישה שבהם נהיה. צריכה להתאקלם לעובדה שאני אהיה גולשת ואמא, להשאיר את ילד עם אבא על החוף או עם הסבא והסבתא או לגלוש ביחד איתו. אז זה עדיין נסתר מעינינו... כשזה יקרה אנו נבין יותר טוב איך ננהג." מוסיף אדם ואומר: "הדבר המגניב הוא שזה הרפתקה עבורנו וגם לכם יהיה חלק בסרט הזה שבה תזכו לנקודת מבט טובה על חיינו עם התינוק."

"אמא עם יד אחת לא צריכה להיות מגבלה". בת'אני כבר הוכיחה שהיא יכולה לעשות הכל!

האם את חושבת שאמהות עם יד אחת יכולה להיות מגבלה?
"יוצא שאני חושבת על זה וגם קורה שאני שוכחת שיש לי רק יד אחת. אבל אני חושבת על האפשרות להחליף חיתול כשהתינוק צורח זה יכול להיות מאתגר. אני מצליחה להתאים כיום הרבה דברים למגבלה שלי. יש דברים שקל לעשותם בשתי ידיים שאני אצטרך לעשות ביד אחת - וזה יהיה מאוד מאתגר. אני אצטרך למצוא את הדרך שלי לטפל בתינוק וכמובן שאאדם יוכל לעזור. אבל אם הוא יהיה עסוק אני אצטרך להיות יצירתית ולמצוא דרכים משלי לטפל בתינוק."

איך אתה מתכונן לאבהות?
"אני חושב שלהוות דוגמא אבהית זה דבר מיוחד. לפרנס את המשפחה ועדיין להיות שם לגדלו. לטייל לגלוש ביחד ולהחליף חיתולים על החוף בזמן שבת'אני גולשת על איזה גל מטורף – אני מוכן להכל. אני מתרגש להיות אבא."

מתי אמורה להיות הלידה?
תאריך הלידה אמור להיות מתישהו בתחילת חודש יוני 2015. אנחנו מודים לכולם על תפילותיהם ושמחים שאתם לוקחים איתנו חלק בהרפתקה הזו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים