ביד אחת! בת'ני האמילטון ניצחה בתחרות נשים בפייפליין

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

רבות נכתב עליה וסרט המגולל סיפורה הפך לשובר קופות אך אם אנו צריכים עוד הוכחה לנחישותה, אומץ ליבה ולהשראה שהיא נוסכת בכולם אז קבלו את בת'ני האמילטון האלופה! עשור שנים לאחר שאיבדה את ידה בתקיפת כריש, בת'אני האמילטון מהוואי מנצחת את התחרות לנשים בפייפליין.

תחרות הנשים Surf N' Sea פייפליין פרו 2014 התקיים על הגל המצונרר של בנזאי בהוואי. הגולשות הטובות בעולם הגיעו לבירת הגלים של האיים הטרופיים במטרה לקטוף את הניצחון ולזכות ביוקרה. אך הייתה זו בת'אני האמילטון בת ה-24 תושבת האי שהייתה בשיאה, קדחה צינורות על דלים נמוכים, עשתה ביצועים חזקים על קירות המים וזכתה, בצדק, בתחרות הקרובה לליבה ולביתה - תואר האליפות הראשון שלה מזה 10 שנים... עשור לאחר אותה שנה בה איבדה את ידה בהתקפת כריש טיגריס (Tiger Shark).

על יד אחת! בת'ני האמילטון ניצחה בתחרות נשים בפייפליין Bethany Hamilton wins the Pipeline Women's Pro 2014

מקצה הגמר של התחרות כלל ארבע גולשות: מואנה ג'ונס (Moana Jones), סאיורי האשימוטו (Sayuri Hashimoto), דאקס מקגיל (Dax McGill), ובת'אני האמילטון (Bethany Hamilton) כמובן. האשימוטו היפנית הייתה עקבית בגלישה על הגלים של הבקדור וסיימה במקום השלישי. מקגיל האמריקאית נאבקה בחיפושיה אחר גלים טובים ובסופו של המקצה היא סיימה במקום הרביעי. המלחמה במים הייתה בין המנצחת וסגניתה - ג'ונס והאמילטון שחטו את הגלים. מואנה הצליחה לדחוף את עצמה לקאבר שמאלי וימני אבל האמילטון לעומתה גלשה לשני הכיוונים וזרקה ביצועים חזקים עם חיתוכים חדים בעוצמה והחלטיות רבה על פני הגלים.

art3

"במקצה הראשון שלי תפסתי צינור קטן ואני בהחלט לא ציפיתי לכך. אבל אני תמיד ערנית למתרחש סביבי בגלל שאי אפשר לדעת איך הגל יפתיע, אז פשוט דחפתי את ראשי מתחת לשבירה והצלחתי לצאת ממנו.... זו הייתה הפתעה! אלו לא היו בדיוק הצינורות של פייפ אבל ללא ספק זה היה הרבה יותר טוב מספוטים אחרים שגלשתי בהם ברחבי העולם. זה היה כיף. אני בדרך כלל מפסידה אז בטח שזה מרגיש נהדר", אומרת האמילטון לאחר נצחונה.

בת'אני האמילטון מהווה השראה לכל אדם באשר הוא! מאז איבדה את ידה היא מנצחת בכל יום מחדש. שובה לענף התחרותי של הגלישה כמנצחת היא הוכחה לנחישותה, אמונתה וכישרונה הגדול. מהגל הראשון ועד למקצה האחרון, מגיע לה הניצחון – כל הכבוד!!!

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים