שוברים שיאים! מסה של רוכבי אופנים באשקלון - יולי 10

מאת יואב נקש יולי 25, 2014
למעלה מ-70 רוכבי אופנים הצטרפו לרכיבה החודשית במסגרת מסה art1קריטית שנערכה באשקלון ביום חמישי 29.07.2010. ילדים ומבוגרים, חובבנים ורוכבי אופנים מקצועיים, לבושים בבגדים זוהרים וחמושים במצב רוח מרומם, נסעו בדרכים מרכזיות במרחב העירוני של אשקלון והפגינו אחדות רעים לספורט שכולל אורח חיים בריא ושמירה על הסביבה.

בערב יום חמישי 29.07.2010 אשקלון נדמתה כתל אביב. למעלה מ-70 רוכבי אופנים התקבצו לרכיבה משותפת ברחבי העיר. ילדים עם הוריהם, צעירים ומבוגרים נפגשו מול בנין עיריית אשקלון עם רוח של שותפות והזדהות עם המגמה החברתית של רכיבת אופנים כדרך חיים. לקראת השעה 21:00 ערכנו תדרוך קצר שכלל הסבר על המסלול וכללי בטיחות בכבישים חילקנו אפודים זוהרים ויצאנו לנסיעה המהנה.IMG_6210

המחזה היה מרהיב. דבוקה ארוכה וזוהרת של רוכבי האופנים נסעו בצמתים מרכזיים בעיר; שכונת עתיקות, שד' רבין, ברנע ואפרידר. במהלך הרכיבה הצטרפו לדבוקה גם רוכבים נוספים שהזדמנו לראות אותם עוברים בדרכם. דבוקת הרוכבים הקפידה לנסוע בנתיב הימני מבלי להפריע לתנועת הרכבים והצליחה להשתלב איתה באופן טבעי. תגובת הנהגים והאנשים שעמדו בצידי הדרך הייתה אוהדת ביותר, הנהגים גילו איפוק, פינו לרוכבים את נתיבי התנועה, נסעו באיטיות כשחלפו על פנינו, העניקו זכות קדימה וצפצפו בחלופם על פנינו בליווי קריאות עידוד. לאחר כשעה של רכיבה הגענו ליעדנו הסופי במרכז אפרידר.
 
רכיבה זו הייתה מיוחדת במינה ולו בזכות חתך הגילאים הרחב. _SHY1510לוסי ווסילייבה, אמא לשתי בנות צעירות בנות  5 ו-10, דיוושה כל הדרך עם שתי בנותיה על זוג האופנים, כשהאחת רכובה מאחור והשניה מלפנים – רכיבתם עוררה הרבה מאוד הערצה והערכה בקרב הרוכבים. 

"שמחתי לקחת חלק במסה הקריטית באשקלון" אומרת מיכל גלנטה, תושבת אשקלון שהשתתפה ברכיבה, "תחושה נהדרת להיות חלק מאנשים שאוהבים לרכוב ומוכנים לנסות לחולל שינוי בהתייחסות של האנשים והרשויות לרכיבת האופניים. אשקלון שמנסה למתג עצמה כעיר ספורט, מאפשרת תנאים אידיאלים כדי לקדם את הרכיבה: מישורית, שטחים פתוחים של טבע ירוק מסביב לה, ומסה קריטית של מאות רוכבים הגרים בה".
 
 ברכיבה זו זכינו גם לדווש עם הנרי אוחיון האלוף המיתולוגי _SHY1502באופנים ועם צעירים שמדורגים בין השלישייה המובילה בארץ.  האויירה הייתה נעימה מאוד, חוויה" אומר אוחיון. על ההתארגנות של רוכבים במרחב העירוני באשקלון אומר אוחיון: " זו מגמה חדשה ומתפתחת, צריך לעשות את זה בכל עיר בארץ ולקדם את רוכבי האופנים באשר הם".
(בתמונה: הנרי אוחיון בפעולה)
 
רכיבה מיוחדת זו אותה אנו מפעילים כבר קרוב לשנתיים לא הייתה מתאפשרת ללא נכונותם, דבקותם וחזונם של שני חברים שאת שמותיהם אתם מכירים... :-) תודה רבה לכל אלו שלקחו חלק ברכיבה המיוחדת, פרסמו בקהילה הקרובה לביתם, הביאו חברים, את ילדיהם והוריהם. לחברה הלוגיסטית שהגיע וחילקה לרוכבים את הביגוד הזוהר, לעיתונאים, צלמים, לחברי חדשות ערוץ 1 שליוו אותנו לאורך כל המסלול. תודה רבה לכל הנהגים שהתנהגו אלינו באדיבות, שגילו סבלנות ואהדה. תודה רבה לכוווולם.

רכיבות האופנים של מסה קריטית ממשיכות באופן רציף מידי סוף חודש.
אנו מאמינים שניתן להגיע למספרי שיא נוספים!
הרכיבה הבאה תתקיים בערב יום חמישי של חודש אוגוסט 26.08.2010 בשעה 20:30 פגישה מול בניין עיריית אשקלון.
(ייתכנו שינויים במועד הרכיבה בעקבות פסטיבל בריזה שאמור להתקיים בימים אלו). פרטים נוספים ומועד מדויק ימסרו באתר צלם ים ובקבוצה שלנו בפייסבוק (ראו לינקים בתחתית העמוד)
נתראה בחודש הבא...:-)
 יואב נקש
 
* לחצו כאן לצפיה בגלריית התמונות. צלמים: שמואל יפימוב ויואב נקש
* לחצו כאן להצטרפות לקבוצה של מסה קריטית בפייסבוק
* לחצו כאן לצפיה במסלול הרכיבה של מסה קריטית יולי 2010
לפרטים נוספים: יואב – 052-605570  זוהר – 052-3370411

צפו בקליפ מרכיבת האופנים של יום חמישי 29.07.2010
 
צפו באלבום המלא (171 תמונות)  בפלייר הבא:

צלם ים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים