חדשות

זברה לכרישים: תחתית גלשני Rusty יהיו צבועים בפסי שחור לבן

מאת יואב נקש ינואר 19, 2017

שעווה, צמידים, מגנטים, חיישנים רשתות, מצופים, רחפנים וחליפות... ענף הגלישה ניסה כבר כל דבר בשביל למנוע את תקיפות הכרישים אך אולי צבעי ההסוואה הם הפתרון הפשוט והיעיל מכולם. חברת הגלשנים הוותיקה מסאן דייגו, Rusty, בהחלט חושבת כך והיא רכשה את זכויות היוצרים של "ציור הזברה" מהחברה האוסטרלית "Shark Mitigation Systems" שאמונה גם על פיתוחו של המצוף החכם.

מיק פאנינג כבר הבין את זה על בשרו שטעם כרישים קשור לצבע הגלשנים - הבנה שמחלחלת גם לדעתם של היצרנים בענף הגלישה העולמי. חברת ראסטי תפמפם את הדיזיין המפוספס בצבעי שחור לבן על תחתית הגלשנים שלה באוסטרליה וניו-זילנד וה-"R" המפורסם עם הנקודה ככל הנראה יופיע במקום אחר על הגלשן. במשך הזמן ראסטי תוכל לבחור אם לעשות את אותו הדיזיין גם במדינות אחרות ברחבי העולם. בראסטי אומרים שלעיצוב החדש לא תהיה השפעה משמעותית על מחיר הגלשן, אם בכלל.

"בעקבות ההיסטוריה והניסיון העשיר שיש לנו במערב אוסטרליה, החברה שלנו מודעת לסכנה שקיימת מתקיפות כרישים ורואה צורך להפחית את הסיכון לגולשים בכל רחבי העולם", מסבירים בחברה האוסטרלית שבסיסה בפרת'. באתר החברה מציינים שבצבעים "דוחי הכרישים" ניתן לעטר כל כלי שייט ימי (גלשנים, קייאקים, מגלשי סקי, ווייקבורד), ציוד ימי (בלוני חמצן, סנפירים) וניתן גם לרכוש אותם בנפרד בתור מדבקה ולהדביקם באופן פרטי.

בכתבה שהתפרסמה בעבר באתר צלם ים על פיתוח צבעי ההסוואה מכרישים של החברה האוסטרלית נוספו לשחור-לבן גם צבעי הסוואה לחליפה בגוונים של אפור ותכלת. במחקר שנערך באוסטרליה ובדרום אפריקה, הגיעו למסקנה כי ישנם צבעים שאינם נקלטים בראייתם של הכרישים והופכים את הגולש ל"בלתי נראה". צבעי השחור לבן נראים בעיני הכרישים כארסיים ועל כן הם ימנעו מלתקוף או לנגוס בהם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים