בתחרות רד בול Cape Fear 2016 היו פחד של גלים!

מאת יואב נקש יוני 08, 2016

תחשבו שאתם גולשים בגלי פקונגות עצבניים, עכשיו תחשבו שאתם גולשים עליהם בגובה של 4 מטרים ומטר אחד מסלעים. כן, תחרות Cape Fear של רד בול קיבלה את שמה בגלל פסגות הגלים וים של פחד שחווים הגולשים במים המלוחים. בתחרות האחרונה שנערכה בקייפ סולאנדר (Cape Solander) שבסידני, ניצח הגולש הצעיר והאמיץ ראסל בירק (Russell Bierke).

בפצצות גלים של 12-15 פיט התקיימה התחרות השנתית של מארק מת'יוס וחבריו מרד בול. התנאים היו ענקיים עד שהצוות המארגן החליט לוותר על החתירה וגרר בטואו-אין את המתחרים אל מערות של צינורות בצבע חום-ירוק. תנאי הים הסוערים אילצו את המארגנים לדחות את הגמר ביממה אחת וגם ביום השני הגלים היו מספיק גבוהים בשביל להפחיד. "גם לאחר שמצאתי את עצמי נטרק חזק בסוף התחרות, זה לעד יהיה חקוק בזכרוני כאחד מהגלים הכי טובים שלי אבל גם הוויפאאוט הכי גרוע שהיה לי", אומר בלייק ת'ורנטון (Blake Thornton).

ראסל בירק רק בן 18, הצליח לתפוס גל ענק וקדח אותו הכי עמוק שאפשר. הגולש הצעיר והכשרוני קיבל ניקוד של 19.97 וקטף את הניצחון בתחרות. "תודה רבה למארק מת'יוס ולרד-בול שהזמינו אותי להתחרות באיוונט", אומר בירק. זה לא ממש הרגיש כמו תחרות גלישה רגילה, גלשתי על גלים מעולים עם חבר'ה שאותם אני מעריץ. הגלים אתמול היו מפחידים אבל היום הם היו מושלמים. אני לא מאמין שניצחתי".

2016 Red Bull Cape Fear | Top 4

1. Russell Bierke 
2. Ryan Hipwood
3. Koby Abberton
4. James Adams

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים