חדשות
חדשותטיולים ← קבע שיא עולם בחתירה על סאפ ונמצא עוד במרחק טראנס אטלנטי מסיומו של המסע

קבע שיא עולם בחתירה על סאפ ונמצא עוד במרחק טראנס אטלנטי מסיומו של המסע

מאת יואב נקש דצמבר 26, 2016

כריס ברטיש (Chris Bertish) מדרום אפריקה חותר הכי רחוק על סטנד אפ פאדל. למעשה, איש הים בן ה-42 הוא אחד מגולשי הגלים הגבוהים הטובים בעולם (זכה בתחרות במאבריקס ב-2010), ועם האומץ שרכש על פסגות המים המלוחים הוא לקח על עצמו משימה שדורשת גם הרבה מאוד כוח וסיבולת, פיזית ומנטאלית. בימים אלו הוא כבר שבר את שיא העולם בחתירה על סאפ כשעבר את מחסום ה-300 מייל אבל לפניו עוד דרך ארוכה עד שיסיים את ה-5000 מייל שהציב לפניו - לחצות את האטלנטי ממרוקו ועד לפלורידה.

בריטיש יצא למסעו בתחילת חודש דצמבר על סאפ באורך 20 פיט - כלי שייט שנבנה באופן מיוחד עבור המסע הארוך לצליחת האוקיאנוס האטלנטי. הסאפ מאובזר במערכת איכון לוויני GPS, תא לשינה, ומערכת מיוחדת שהופכת את הסאפ אל צידו העליון במידה וזה יתהפך עם גלי הים. הקסטום-סאפ הזה שנבנה על ידי ארכיטקט בשם פיל מוריסון ועלותו 120,000 דולרים, מצוייד בעוד שלל של אמצעים שאמורים לספק את כל צרכיו של בריטיש במסעו במרחבי הים הגדול.

כריס ברטיש ברגע של מנוחה מהחתירה, אי שם באטלנטי.

כאמור, לאחר שנים רבות של תכנון ובנייה, בריטיש יצא למסעו בחתירה עם משוט ובעמידה ממרוקו ועד היעד הסופי בפלורידה - מרחק של 5000 מיילים ימיים. במסעו הנ"ל הוא מעוניין לגייס כמיליון דולרים לקרן לילדים נזקקים בשם "Lunchbox Fund". "אלו היו 4 שנים של הכנות לקראת חוויה של פעם בחיים ואני מוכן לקראתה", אמר בריטיש לפני שיצא למסע. "הסאפ המיוחד שלי הוא כלי שייט מדהים. יש לי צוות מעולה שתומך בי מהיבשה ותמיכה אדירה מחברים בכל רחבי העולם. המסע הזה הולך לשנות את חייהם של מיליוני ילדים באפריקה, זהו הדבר שעומד לנגד עיני שידחוף אותי קדימה ויעניק לי והשראה".

בריטיש השלים כבר שיא עולם בחתירה על סאפ כשעבר מרחק של 300 מייל בעת שחלף על פני האיים הקנאריים ב-21 בדצמבר. "אני מאוד נרגש עם השיא המדהים כשעברתי את הקנארים", הוא אומר. "יתרה מכך, אני נרגש להמשיך הלאה במסע הטראנס-אטלנטי, אל עבר איי הבתולה ועד אשר אגיע לפלורידה. כבר הצלחנו לאסוף תרומות שמספיקות להקמת בית ספר, להאכיל ולגרום לשינוי להרבה מאוד ילדים. זו מתנת חג המולד הכי טובה שיכולתי אי פעם לבקש".

ניתן לעקוב אחרי כריס ברטיש בפייסבוק או לעקוב אחר ההתקדמות שלו במרחבי הים הגדול בקישור הבא. כמו כן באפשרותכם לתרום למטרה הנעלה שלמענה הוא חותר בקישור הבא.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים