במסעדה על הענן: רעבים לגלים לקראת פיגי' פרו 2015

מאת יואב נקש מאי 27, 2015

בעבור גולשים רבים שמתחרים בסבב המקצועני, התחנה של פיג'י היא הטובה מכולם. בין התאריכים 07-19 ביוני 2015, תיערך תחרות ה-WSL בספוטים של Cloudbreak ו- Restaurants שנמצאים בטבוראה (Tavarua), אי שם במים הצלולים והגלים המושלמים שבדרום האוקיאנוס הפאסיפי. המתחרים מגיעים רעבים ל"מסעדה" ואמא אדמה השפית בטוח תכין להם מטעמים שהם ירגישו ב"ענן".

הגלים השמאליים של של פיגי' הם מהטובים שבעולם. קלאודברייק (Cloudbreak) נשבר במרחק של קילומטר וחצי מחופי טברואה ומתאפיין בצינורות עמוקים, פינות של פני גל מהירים ולעיתים גם מקטעים של רמפות טובות לתצוגות אוויריות. הגל של רסטוראנטס (Restaurants) טוב כמעט כמו קודמו אלא שהוא משמש בתור תחליף לענן במידה והוא יהיה blown out או נמוך.

Volcom Fiji Pro 2013 - קלי סלייטר במקצה עם ניקוד 20 מושלם. האם נראה שידור חוזר גם השנה?

בשנת 2012 סבב החלומות חזר להתחרות על הריף ברייק המרוחק של פיג'י. שנה מאוחר יותר (2013) קלי סלייטר עשה היסטוריה עם מקצה מושלם בניקוד של 20 נקודות וגלן הול (Glenn Hall) שבר את גבו. אפרופו פציעות, לקלאודברייק יש מסורת של שבירת עצמות ובנובמבר 2014, קלי סלייטר נפצע באצבעות רגלו והיה חשש כי לא יתחרה בתחרות האחרונה שהייתה אמורה להיערך בפייפ-ליין, אך כאמור הוא התחרה והפסיד... אבל לא בגלל הפציעה.

מישל בוארז שנפצע בידו ובגבו בתחילת מאי בגלישה על הגל של טהיטי, יאלץ להיעדר גם מתחרות זו. אותו יחליף, אלחו מוניז (Alejo Muniz). "הדבר הגרוע ביותר בפציעה הוא שהים עובד ואתה לא יכול לגלוש", אומר בוארז. "עשיתי בדיקת MRI לפני מספר ימים בכדי לבדוק אם השבר בעצמות היד התאחה מאז הניתוח, אך הרופאים אמרו שלא ניכר הרבה שינוי. אני לא יכול להתאמן בגלל שהגב שלי עדיין כואב. כל שנותר לי כרגע הוא לנוח".

אז תחנה מספר 5 לעונה זו של סבב הגלישה המקצועני יגיע לפיגי' כבר בשבוע הקרוב. היתרון שהיה לברזילאים על הגלים של הקפיצות אולי יתאזן עם המתחרים האחרים שכעת יצטרכו להפגין יכולות של קידוחים עמוקים בצינורות צבע טורקיז. האם הברזילאים יפתיעו וישלטו גם שם? הדבר שבטוח הוא שכולם מגיעים רעבים לרסטוראנט של קלאוד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים