Comet - הסמארטפון ששולף חרבות במים. האם באמת?!

מאת יואב נקש מאי 22, 2015

זה הזמן להכיר את הסמארטפון-גלשן האמיתי:) Comet הוא סמארטפון אנדרואידי ראשון מסוגו בעולם שצף על המים ושולף באופן אוטומטי שלוש חרבות (סנפירים) כשהוא טובל במלואו בתוך נוזל מימי. רגע, רגע... משהו כאן לא מסתדר לי. זה שהוא צף סבבה אבל זה שהוא שולף חרבות? זה רק אני או שמשהו כאן מריח לא טוב כמו הבושם "אושן מיסט" של ארבעת הגולשים? האם באמת מדובר בסמארטפון פורץ דרך לים או בשטיק פרסומי שבא לסבן אותנו באמבטיה?

כשהפרסום נראה כה אמין, שיקול הדעת מתערער. חברת הסטארט-אפ Comet Core שפועלת מפאלו אלטו (Palo Alto) בקליפורניה, בחרה להציג ולשווק באופן וויראלי את את הדור הבא בתחום הטלפונים החכמים. החברה פיתחה את הסמארטפון המהפכני Comet שמתפאר ביכולתו לצוף ולהצמיח חרבות גלשן (סנפירים) כשהוא בא במגע עם המים. כעיקרון, טלפון נגד מים זה דבר מעולה. אפשר להפיל אותו לאסלה, לשיר איתו במקלחת או לערבב איתו את המיץ פטל בכוס כשאין לכם כפית אבל אם תרצו אי פעם לגלוש איתו בתוך הצינור אז כעת אתם יכולים גם לשלוף חרבות. Really?

הווידיאו שנלווה לפרסום של החברה מושקע, מפורט ונראה אמין ביותר. נגד מים, עמיד בתנאי מזג אוויר קיצוני, אורות לד שמהבהבים בשלל צבעים כשמקבלים שיחה, זיהוי טמפ' גוף האדם ומצב הרוח ע"י שינוי הצבע לפי חום/קור הגוף, אוזניות אלחוטיות מובנות, אפשרויות צילום ועריכה מתקדמות, 32GB אחסון ועוד שטיקים כאלו ואחרים. הפרטים הטכנולוגים שמוסרת החברה על ה"קומט" נשמעים פורצי דרך ואולי אף הגיוניים אך עם החרבות הכול נראה פתאום קצת מופרך ... או שלפחות רק הקטע הזה שבו הן נשלפות.

הספקות לאמינות שבפרסום לא התחילו כשזרקו את הסמארטפון למים או כשנשלפו ממנו החרבות, אלא כשהבחנתי שאת הסירטון העלתה החברה ליו-טיוב בתאריך... הראשון באפריל. כל חברה שמשקיעה מיליונים בפיתוחו של מוצר לא תעשה לעצמה נזק תדמיתי למשהו שהוא לא קיים אלא אם כן זהו יום שמותר לעבוד בו על כולם. - גאוני באיזשהו מקום אבל טפשי בדרך שבו החברה בחרה להמשיך. כנראה שהסמארטפון הזה באמת קיים אך החברה לא הכחישה את קיום החרבות. היא בחרה להמשיך לרכוב על גל הפרסום שהתחילה ב-01 באפריל עם פרסום נוסף בפייסבוק גם ב-16 במאי. פרסום שהביא שוב לבאז תקשורתי סביב הסמארט עם ה-"FCS" שלה אבל שלא זכה בהכרח לתגובות חיוביות מצד הלקוחות הפוטנציאלים.

הקליפ הפרסומי של Comet - אלמלא החרבות הנשלפות אולי הייתי משתכנע

בקליפ הפרסומי נראה הגב של הסמארטפון רגיל לחלוטין וללא כל חריצים שמסתירים סנפירים ובעמוד התדמיתי של ה-Comet מצויין במפורש ש"הקומט מיועד לצוף והחרבות נשלפות ברגע שהסמארטפון בא במגע עם מים"- אז כיצד החברה ממשיכה להתעקש על כך שיש בסמארטפון חרבות? האם באמת? אני מבולבל. אולי הדרך הטובה ביותר לוודא את הנושא תהיה כשאראה את זה במו עיניי. אבל גם אז... למה צריך חרבות לסמארטפון אם אי אפשר עליו לגלוש? זה לא משהו שיציף את הפון אבל האם זה באמת קטע עיצובי שיכול לגרום למישהו לקנות אותו כמו שזה גרם לי לכתוב על זה...?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים