משבר הקורונה: ה-WSL מבטלת את כל תחרויות הסבב לחודש מרץ

מאת יואב נקש מרץ 13, 2020

בדומה לכל ענפי הספורט על פני כדור הארץ, גם ענף הגלישה נכנס למצב מגננה כתוצאה מוירוס הקורונה. בהודעה לעיתונות של ה-WSL מיום חמישי 12.03 נמסר כי הליגה מבטלת ודוחה את כל 13 האירועים של חודש מרץ, ביניהם תחרות הסבב הראשונה בגולד קוסט שרצה הגורל הסרקסטי ונותנת החסות היא חברת קורונה, תחרות הרד בול ביג אייר ואירוע הגאלה המסורתי של הליגה שבו מעונקים הפרסים לגולשים.

זה היה רק עניין של זמן קצר עד שהליגה הלכה בעקבות החלטת ענפי ספורט אחרים כגון ליגות ה-NBA, כדורגל והטניס להשהות את פעילותה. מנכ"ל ה- WSL, אריק לוגן, אמר כי "לווירוס הקורונה יש השלכות מאסיביות על אירועי ספורט ומפגשים מכל הסוגים ברחבי העולם, ואנחנו לא שונים מהם. לא קיבלנו את ההחלטה בקלות מכיוון שאנו מודעים לכך שיש לה השפעה משמעותית על קהילת הגולשים. עם זאת, בריאותם ובטיחותם של הספורטאים, האוהדים והצוותים שלנו הם בחשיבות עליונה".

לוגן התייחס לסכנה שקיימת לגולשים בגלל לוחות הזמנים שלהם והנסיעות הנרחבות, חלקם יכולים היו בקלות רבה להדבק או להיות אחראים להפצת הקורונה במדינותיהם. "מבחינת האחריות החברתית אנו לוקחים ברצינות רבה את ההשלכות שהאירועים שלנו עשויים להביא בהאצת התפשטות הנגיף. אנו בקשר הדוק עם הספורטאים שלנו ואנחנו מרגישים שזה הדבר הנכון לעשות ברגע זה" הוסיף ואמר לוגן.

הליגה העולמית בגלישה עוקבת בדריכות כמו כולם אחר ההתפתחויות נגיף הקורונה והיא תשקול במועד הראוי את קיום תחרויות הסבב הבאות כשהקרובה מבינהן אמורה להתקיים בבלס ביץ' ויקטוריה בחודש אפריל.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים