סיכום תחרות הגלישה - אשקלון פרו 2008

יולי 25, 2014
לשם שינוי ובניגוד לנוהל המקובל הפעם נתחיל דווקא מהסוף... – היה גדול! תחרות הגלישה המקומית שנערכה ביום שישי ה-19.09 בחוף הימיה באשקלון השאירה לכולם טעם של עוד.

בבוקר המחרת, יום שבת, כל הגולשים באשקלון היו עם ניצוץ של אור בעיניהם וחשמל לרגליהם, התגובות לתחרות היו כה אוהדות עד שכמעט והתרצינו לעשות עוד תחרות כבר בקרוב.... לא, עדין לא! התחרות המקומית היתה הוכחה ניצחת לאירגון מושלם של הפקה תוססת וצבעונית ואחוות אחים, אחים לים, הראויה להערצה.art1

התחרות יוצאת לדרכה

ביום חמישי בערב הים היה עדיין שטוח אבל שמנו מבטחינו על כך שהמפות המטאורולוגיות והתחזית לא יאכזבו אותנו. ואכן, בבוקר יום שישי, הים השטוח הפך למשולשים, גלים עד 80 ס"מ ורוח מזרחית קלה תרמו לתנאים אידיאליים וקלאסיים עבור הגולשים. ההימור היה נכון, הבמה כבר עמדה במקומה כל שנותר היה ליישם את כל מה שתוכנן בקפידה, כבר תקופה ארוכה.

צוות הגברה, מיקום שלטים ותליית באננרים, מיקום שופטים, כסאות ושולחנות, דפי שיפוט, עטים, משקפת, שמות מתחרים ומקצים, לייקרות ועוד... הכל מוכן ומזומן לקראת שריקת הפתיחה.

art4

 

בשעה 11:30 התאספנו כולם, כל צוות המתחרים והשופטים, חידדנו מספר דברים בסיסיים הנוגעים למהלך התחרות ותנאי הים. חילקנו ארבע לייקרות בצבעים שונים והזנקנו את המקצה הראשון.

קרוב ל-60 מתחרים בשלוש קטגוריות שונות יצאו אל הדרך: בוגרים, נוער עד 18 ובוגי. טווח הגילאים בכל קטגוריה היה גדול ומגוון, אך זה הוסיף עניין רב ואתגר לרבים מהמתחרים.

משמינית לחצי הגמר

מקצי שמינית הגמר החלו בצהרי היום עם הבוגרים. הרוח קצת השתנתה אבל הגלים עדיין יפים ופתוחים. בכל הקטגוריות הרמה גבוהה עד מאוד. לאחר כ-3 שעות החל הסינון הראשון ומקצי הרבע גמר קיבלו את האות. במקצי הבוגרים כיכבו שמות גדולים, כגון: ברק כהן, יניב מלכה, אדי פרגר, פולי ניסמן יוני קלאס, ג'וני קרסון, מאיר גבאי, תומר אטיה ויחד איתם מאיר אמשיק שגילה כשרון גלישה אדיר... כל המתחרים האלו הצליחו להעפיל למקצי חצי הגמר וסיפקו לנו אקשן של גלישה לא הפסקה.

מקצי השמינית לנוער היו גם הם מרתקים ומיוחדים, גולשים רבים ומוכשרים ניסו את כוחם מול חבר'ה תותחים. סינון ראשון עבר ולמקצי הרבע גמר עלו הגולשים של הדור הבא: ברק בסין,שון ג'אן, דין בן פורת, תומר איילי, ניר אלון, ברק אקריש ... כל הגולשים הפגינו ביצועים מרשימים, ומקצוענות. אבל השישיה הזו הובילה אל עבר מקצי רבע וחצי הגמר.

בוגי טיים

בין מקצי גלישת הגלים מצאנו זמן להלהיב את הקהל ולחלק להם שעוות,אסטרודקים ושאר מתנות מיוחדות. כמו כן, עקב מספר גולשי בוגי מצומצם נערך רק מקצה אחד של הבוגיסטים לראווה. מקצה הבוגי היה מורכב מארבע גולשים: אלעד, מקסים, חן אוזנה ויוחאי בן-יעקב. גולשי הבוגי עשו כמיטבם, כולם תפסו גלים אבל אחד מהם בלט מעל כולם... יוחאי בן-יעקב הצליח לעשות, רגל ברך, אובדליפים, רולרים ו-360 והכל על גל אחד! ...

חצי הגמר

שעת אחה"צ, ההתלהבות היתה בשיאה, קהל רב פקד את חוף הימיה, מקצי חצאי הגמר נמצאים במים, רמת הגלישה והביצועים הרדיקליים היו מהפנטים - כולם מעודדים, נהנים מהאירוע הספורטיבי.
במקצה הבוגרים תחרות צמודה, מאיר גבאי מלטף את הגלים מההתחלה ועד הסוף, ברק כהן כמו מד זוית, מבצע אופדליפים ב-90 מעלות, ג'וני קרסון עם פרי סטייל אדיר ותומר אטיה מפוקס מתמיד... בסופו של המקצה אנו נפרדים מארבע גולשים תותחים ומבטיחים: יניב מלכה, יהב סנוף, יוני קלאס ומאיר אמשיק... גולשים שהיה תענוג לצפות בהם ומהווים מקור להשראה אצל רבים.art5

הגמר

השמש כבר אדומה... כמעט ונושקת לקו האופק... הים קצת מבולגן אבל הגלים נשארו באותו הגובה מקצי הגמר יוצאים לדרכם, כל היום הארוך יסתכם בעוד 40 דקות. ראשונים נכנסים למים מקצה הנוער. יום גלישה ארוך עבר על החברים הצעירים אבל כוחם עדיין במותנם. הם ממשיכים להפציץ. כל ביצוע משמעותי, כל תפיסה של גל הוא קריטי. החברים בחוץ מעודדים. אקריש, ניר, איילי, ודין מוכיחים שהם טובים ומקצועיים, הניקוד צמוד ביותר, אך מנצח, יש. תומר איילי זוכה.

מקצה הבוגרים יצא כשהשמש היתה כבר בעת שקיעה. תנאי הראות טובים, אין עננות, אפשר להמשיך. 20 הדקות הבאות של גמר הבוגרים היתה חווית גלישה מהמעלה הראשונה. במים ברק כהן, ג'וני קרסון, מאיר גבאי ותומר אטיה. כולם גולשים ברמה מקצועית. קאטים, אופדליפים, פלואטרים, לא משאירים גלים פתוחים. גם כאן הניקוד צמוד מאוד. 2 גולשים יושבים על הפיק הימני והשניים האחרים בפיק השמאלי... לקראת תום המקצה תופסים ג'וני ותומר את אותו הגל, לרגע נדמה שג'וני לא יגיע אליו... הוא עובר את הקצף וחוזר לפתח הגל, באותו הזמן תומר אטיה מסיים ראונד האוס קצת לפניו, הגל של תומר נפסל. הדרמה הרבה במקצה זה היתה משמעותית מבחינת המיקום הסופי. האקשן של התחרות הגיע לקיצו וגם כאן יש לנו זוכה במקום הראשון – ברק כהן שזוכה בגלשן עם ציור מיוחד.

והמנצחים הם....

בוגרים

ברק כהן – מקום ראשון
ג'וני קרסון – מקום שני
תומר אטיה – מקום שלישי
מאיר גבאי – מקום רביעי

נוער עד 18

תומר איילי – מקום ראשון
ניר אלון – מקום שני
דין בן-פורת – מקום שלישי
ברק אקריש – מקום רביעי

בוגי

יוחאי בן-יעקב – מקום ראשון
חן אוזנה – מקום שני
מקסים – מקום שלישי
אלעד – מקום רביעי

art3את חלוקת הפרסים עשינו בחושך. אבל האור שהציף אותנו נבע מכל החברים שהיו במקום.

לכולם חולקו שורטים וחולצות, אסטרודקים ושאר מתנות, לזוכה בבוגרים ניתן גלשן חדש, לזוכה של הנוער מצלמת מים איכותית ולזוכה בבוגי, בוגי חדש.

התחרות הגיעה לסיומה, השעה כבר מאוחרת... יום שבת התחיל ברגל ימין. הצלחנו לארגן תחרות מקומית לאחר שנתיים שנעדרה מהנוף/חוף המקומי, כל החברים המארגנים עשו זאת בהתנדבות ומכל הלב למען מסורת וענף שנוכל לקדם בעתיד.

ברצוני להודות לכל אלו שלקחו חלק בהפקה המוצלחת של התחרות:
art5

 

לכל המפרסמים ונותני החסויות: האננס, החופמן, המרתף, אדון המשקאות, סרף ליין, A פריים, גני דן, תודה רבה לכל צוות השופטים המורחב: אילן צ'ילה, איציק סמבקו, תומר יחיאל, אילן מאיר (שקיק), איתי ג'אן. לבנות המקסימות ליטל אקריש ואדווה בנבניסטי שעמלו על מלאכת חישוב הניקוד. תודה רבה לצלם הבית המוכשר של "צלם ים", אביב סמואל.
תודה מיוחדת לאיתי ג'אן שרץ והתרוצץ תקופה ארוכה שנתן מכל הלב ולא התייאש שהפיק עבורינו תחרות שלנצח תזכר- תודה רבה.
זה יהיה קצת קשה להודות לעצמי...(מהסיבות הברורות), למרות זאת אני מקווה שקולי נעם לכם במהלך התחרות, והשיפוט הסופי היה הוגן ומקובל על כולם.
תודה רבה לכל המשתתפים ולאורחים הרבים.


ללא צל של ספק תחרות זו היתה פתיחתה של עידן חדש באשקלון – האנרגיה העצומה, האחווה בין כולם והאהבה לים ולספורט הנהדר ימשיך להדהד לאורך זמן רב.

בברכת שנה טובה

שלכם,
יואב נקש

קח אותי לגלריית התמונות של התחרות 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים