מסה קריטית אשקלון – סוגרים שנה רצופה

יולי 25, 2014

סיכום רכיבה דצמבר 2009

כמידי שישי האחרון בכל חודש התכנסנו ברחבה מול בנין עיריית אשקלון בשעה 14:00 וכעבור כחצי שעה התחלנו  לדווש... art1

מזג האוויר חייך אלינו כמו בהזמנה וכיאה ליום כל כך יפה נהנינו מרכיבה קלילה בחברת מגוון רחב של רוכבי אופניים מכל הסוגים , מכל הגילאים ומכל המינים.החל מרוכבים מתחילים וכלה במקצוענים ומנוסים, רוכבי כביש ורוכבי שטח.

שטפנו את העיניים בדגמי אופניים נדירים כמו : סינגל ספיד במשקל 9 ק"ג ואופני שטח עם גלגלי ענק בקוטר 29 INCH שהורכבו בהרכבה עצמית. כיבד אותנו בנוכחותו גם סב שהרכיב את נכדו בן ה-4 על אופניו לאורך כל הדרך.

אימצנו את המסלול המוצלח מהרכיבה הקודמת . ירדנו לכיוון art1הים כשרוח נעימה מכה בפנינו ומשם חצינו את הפארק הלאומי. יצאנו מהפארק לכיוון שכונת עתיקות שם זכינו ללא מעט צפירות תמיכה מצד נהגי המכוניות. המשכנו לשדרות עופר ומשם לדרך רבין, פנינו לשדרות ירושלים ועלינו בשדרות דרום אפריקה לכיוון מרכז אפרידר.

במרכז אפרידר ישבנו בקפה "הנשיא"  על  שתייה חמה  ובירה לאמיצים. נהנינו משיחה טובה וחברה טובה על נושאים ירוקים , על דא ועל הא. ונשנשנו אנרגיה טעימה לגוף בחזרה.  אין דרך טובה יותר לקבל את השבת.

אז מעבר להנאה הגדולה של הרכיבה  והחברה הטובה כמובן שיש כאן גם (תתפלאו) אמירה:
* רכיבה על אופניים הוא ספורט מהנה זול יחסית (בלי התחייבות לחצי שנה ..חוץ מההשקעה הראשונית על האופניים שבהחלט שווה )art2 שרוב האנשים יכולים לעסוק בו מבלי לגרום נזק לגוף, על מנת לשמור על כושר גופני, על הבריאות, לשם ניידות  ולא פחות לשמירה על הסביבה.

* באמצעות הרכיבה אנו מקווים לעלות את המודעות לרוכבי האופניים בעיקר מצד הרשויות השונות וזאת על מנת שיפעלו במהרה לפיתוח תשתיות שיקלו על רוכבי האופניים ואף יעודדו את הרכיבה .

* רעיון נוסף שעומד מאחורי הרכיבה היא זכותם המלאה והחוקית של רוכבי האופניים לרכב על הכבישים מבלי שנהגי המכוניות יתייחסו אליהם כאל מטרד וינהגו ביתר זהירות על מנת שלא לפגוע בהם.
 
חשוב לציין כי רכיבת "המסה קריטית " היא חלק ממגמה עולמית ומתקיימת כמידי חודש בכ - 300 ערים ברחבי העולם. הרכיבה הבאה תתקיים ב- 29/01/2010 נפגשים  בשעה 14:00 ברחבת הכניסה לבניין העירייה באשקלון.

תבואו יהיה נעים בכביש...
כתבה מאת כלנית אלטמן עזרן

קישורים:

* צפו בגלרית התמונות - מסה קריטית אשקלון 25.12.09

 

* לחצו כאן לקריאת כתבות נושפות בנושא

* לחצו כאן לצפיה בקליפים מרכיבות קודמות

* הצטרפו לקבוצה של מסה קריטית בפייסבוק

 צפו בשידור המיוחד ממסע האופנים ברחבי אשקלון - יום שישי 25.12.09

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים