מילים קשות: האם ייתכן שקלי סלייטר תומך בקטל כרישים?

מאת יואב נקש פבואר 23, 2017

לדבר שנכתב לא היינו קוראים "פליטת פה" אלא יותר כמו "פליטת מקש / אצבע" ועל אף זאת גם המילה "פליטה" היא לא ממש תמימה. כשאדם כותב משהו יש לזה משמעות הרבה יותר מחייבת. זה אומר שהוא עיבד את המידע, כתב / מחק / תיקן תחבירית / הוסיף ניקוד ורק אח"כ שיגר אותו ליוניברס שיקרא. בשל כך התגובה של קלי סלייטר לפוסט של ג'רמי פלורס על התקיפה הקטלנית של הכריש בריוניון מעלה גבה ותמיהה לגבי דעתו שתומכת בקטל הכרישים.

הייתכן הדבר? האם קלי סלייטר, שוחר הסביבה והאדם שנושא את הדגל הירוק על פני המים הכחולים, תומך בקטל כרישים? בתגובה לפוסט שהעלה ג'רמי פלורס על מותו המצער של הבוגיסט בריוניון מתקיפת כריש, סלייטר לא נשאר אדיש וחשב שצריך לפעול בתקיפות בכדי למגר את התופעה. ככל הנראה סלייטר הבין מהר מאוד שהוא כתב משהו שנוי במחלוקת ושיכול לגרום לבק פייר לכיוונו והוא מיהר להסיר את תגובתו.

סלייטר אינו יכול לטעון שדבריו לא הובנו כהלכה כמו עניין פרישתו מסבב 2017 והוא יכול תמיד לחזור בו, בריטואל הרגיל שלו, אבל הדברים נכתבו והופצו קבל עם ועולם. על אף שהתגובתה כבר נמחקה צילום תמונת מסך של חואן הרננדס מאתר The Inertia מעידה על כך שדעתו המפתיעה אכן נכתבה על ידו של הגולש הנערץ ביותר בעולם.

"בכנות, אני יודע שזה לא יהיה פופולרי מצידי להגיד את זה אבל צריך להיות קטל (כרישים) רציני בריוניון וזה צריך להיעשות מידי יום. ישנו חוסר איזון ברור באוקיאנוס ששם. אם בכל העולם יהיו אחוזים כאלו של תקיפות אף אחד לא יכנס לים ומיליונים של אנשים ימצאו את מותם בצורה כזו. הממשלה הצרפתית חייבת להבין את זה בהקדם האפשרי. 20 תקיפות מאז שנת 2011???"

בכנות? אנחנו בשוק טוטאלי מתגובתו של סלייטר. מילא והדברים היו נאמרים על ידי אדם שאינו מבין ים ושאינו רואה את החשיבות באיזון האקולוגי ובהגנה על החי, אבל לשמוע את הדברים הנחרצים מקלי? זה מפתיע אותנו ולצערנו לא לחיוב. לאדם הממוצע יש יותר סיכויים להפגע ממכת ברק מאשר מתקיפת כריש, ולגולש שמבלה הרבה זמן בים יש יותר סיכוי להיהרג מהתרסקות מטוס מאשר מנעיצה של שיניים חדות. הדמוניזציה שעושים לכרישים שחיים כך בסביבתם הטבעית והקריאה ל"קטל מבוקר" שלהם היא אינה אנושית ואינה מוסרית. טוב עשה סלייטר שהסיר את התגובה... לפעמים צריך לחשוב לפני שגם כותבים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים