צעד תימני: רוקדים עם כרישים ואתנחתא עם דולפינים

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

יש כאלו שמחבקים עצים, יש את אלו שלוחשים לסוסים, יש גם כאלו שרוקדים עם זאבים וישנם יחידים שיוצאים במחול עם כרישים! כל אחד וה"פטיש" שלו, לכל אחד סגנון הריקוד שלו והמטרה שלמענה הם פוצחים בפסאדובלה עם הטבע הסובב אותם. במחול הכרישים יצאו שנים: האחת רקדה עם כרישי טייגר בכדי להעלות את המודעות להרג הכרישים ברחבי העולם ואילו השני, שאין לו מושג בריקוד, נאלץ לרקוד לפי צעדיו של כריש לבן....! צעד תימני עם כרישים בכתבה הבאה

צעד תימני: רוקדים עם כרישים ואתנחתא עם דולפינים.

האנה פרייזר (Hannah Fraser) היא דוגמנית מתחת לפני המים ואקטיביסטית (גם) על היבשה. האנה בחרה לרקוד עם כרישי טיגריס (Tiger sharks) ללא כל אמצעי הגנה בכדי להעלות את המודעות נגד הרג מבוקר של כרישים ברחבי העולם ובאוסטרליה בפרט. לפרייזר ניסיון עבר של שחייה עם כרישים אלא שהפעם "בתולת הים" רצתה לרקוד במים שורצי כרישים ובמרכזה של להקת כרישי טייגר רעבים באיי הבהאמה. רעיון זה לא מותיר צל של ספק כי מדובר באחת היוזמות הנועזות והמסוכנות שנעשו בקרבה יתרה לטורף הימי. בכל פעם לפני שהיא קפצה אל המים היא צבעו את גופה במשך כשעתים וחצי בצבעים וגוונים שאינם מושכים את תשומת ליבם או/ו מאיימים על הכרישים.

פרייזר שידועה גם בשם הבמה שלה "דמעות של בתולת ים" (Tears of a Mermaid) צרפה לצוותה את הצלם והקולנוען שון היינריש (Shawn einrichs) שתיעד את הכוריאוגרפיה המקורית שלה שנסבה בהרמוניה עם כל הכרישים המסוכנים סביבה. "זה קל לתקשר עם דולפין אבל לעשות את אותו הדבר עם כריש, זה כלל לא קל אך חשוב מאוד", מסבירה פרייזר. " עברתי הכנה מאסיבית לפני הריקוד. מבחינה נפשית, פיזית ומנטאלית אבל הפחד האנושי מכרישים תמיד נשאר". צוות הצילום מתחת למים ופרייזר עצמה, הוכיחו שגם כרישים מחפשים קצת חיבה ואהדה מבני האדם (האם בעצם כל התקיפות שלהם נובעות מקנאה לדולפינים שמקבלים יחס מועדף מבני האדם? י.נ.). הצוות התת-ימי טוען כי אין הם רואים בבני האדם רק כמקור לאוכל אלא שאנו יכולים גם לקיים קשרי ידידות איתם.

"בתולת הים" האנושית מנסה למנוע את החלטת הממשל של מערב אוסטרליה בנוגע להרג מבוקר של כרישים אשר מתוכנן להמשיך במתכונתו הנוכחית גם בשלוש השנים הבאות. בעצומה שפורסמה לקידום המטרה שלשלמה רקדה פרייזר עם כרישים נכתב: "עמלצים/ כרישים לבנים נחשדים כאחראים בלעדיים על מקרים רבים וקטלניים של תקיפה, אך בפועל 95% מהכרישים שנתפסו ברצועת החוף האוסטרלית היו כרישי טייגר – כרישים שלהם לא זכור מקרה אחד קטלני מאז שנת 1929" . עוד מוסיפה ואומרת פרייזר כי "זהו אינו טריק פרסומי אישי, אם נוכל לתת דוגמא מסביב לעולם לדרכים שבהם באפשרותנו לתקשר עם חיות אז כל שעשינו פה לא היה לחינם".

art3

מהאנה פרייזר שרקדה עם טייגרים, נעבור לבחור שלא תכנן כל כך לרקוד אבל מצא את עצמו מנסה לעמוד בקצב של כריש לבן אשר הפתיע אותו. לחצו כאן לקריאה וצפייה אך שימו לב כי מדובר בתיעוד מפחיד ביותר!

ולסיום, ובשביל להוריד את רמת הלחץ מהסיפורים על הטורף הימי, רגע של נחת עם ריקוד יפה וקצר של דולפינים על הגלים...מקסים, מדהים ובהחלט שווה צפייה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים