חדשות
חדשותכושר ובריאות ← חולים עליהם! רופאים בביאריץ רושמים למטופלים גלישה במקום כדורים

חולים עליהם! רופאים בביאריץ רושמים למטופלים גלישה במקום כדורים

מאת יואב נקש נובמבר 20, 2015

אם תגשו לרופא המשפחה ותתלוננו לפניו על כאבים פה וגם שם, הוא בוודאי ימליץ לכם על מנוחה וייתן לכם מרשם באורך מגילה עם כדורים בכל צבעי הקשת שיקהו את החושים שלכם. אבל אם תלכו לאותו הרופא בביאריץ שבצרפת, סביר להניח שבמרשם יהיה כתוב: "חליפה, גלשן ויאללה לך לים". תוכנית רפואית חדשה בבירת הגלישה של צרפת מציעה תחליף תרופתי לבעיותיהם הרפואיות של המטופלים ורושמת להם קורסים בגלישת גלים.

זה ידוע לכל שלים יש סגולות רפואיות - גם לגוף וגם לנפש האדם. הגולשים יודעים את זה היטב והרופאים יודעים את זה גם כן. הים משפר את ההרגשה וגורם לתחושת אושר עילאית וכל פעילות ספורטיבית בקרבתו יכולה לעשות פלאים ולרפא מכאובים. תחום הרפואה כבר אינו ממש שמרני כמו שהיה בעבר, הרפואה האלטרניטיבית ניתנת כטיפול משלים אבל הכדורים תמיד נדחפים למרשמים. רופאים בביאריץ לקחו צעד אחד מעבר לכל מה שלמדו בבית הספר לרפואה ולקשר שלהם עם בית המרקחת, והחלו להנפיק מרשמים לפציינטים שבהם התחליף לתרופות המסממות היא גלישה על הגלים.

בלי כדורים, רק גלים... המטופלים בביאריץ כבר מרגישים יותר טוב :)

על פי הטלגרף, 20 רופאים בביאריץ החלו לתת מרשמים שכוללים 12 שבועות של קורס בגלישת גלים וסאפ לאנשים אשר סובלים ממגוון מחלות וכאבים כרוניים כגון דיכאון, כאבי גב, מחלות לב, סכרת והשמנת יתר. "במדינה שבה 90 אחוזים מהמטופלים שיוצאים מניתוח רפואי מקבלים מרשם, יש צורך בחקיקה מחודשת ושינוי תרבותי", אומר גיאם ברוק (Guillaume Barucq), גולש ורופא מביאריץ.

התוכנית הרפואית המהפכנית הזו מקורה ברעיון של הוועדה האולימפית הלאומית של צרפת שמטרתה "לעודד את הצרפתי שנוטל כדורים לקצץ בתרופות ולקחת גלים". התקציב של $300,000 מיועד כרגע רק עבור 200 חולים. סכום כסף זה אינו חלק מהמערכת הציבורית אלא נתרם על ידי שני ארגוני בריאות ועיריית ביאריץ. התוכנית מסבסדת 90 אחוז מהעלות הכוללת של הקורס והחולים מתבקשים רק בתשלום סמלי. עד כה 20 עיירות באיזור ביאריץ הצטרפו לתוכנית ובממשל הצרפתי שוקלים לערוך שינויים בחוקה הרפואית ולהכניס את הטיפול כחלק אינטגראלי ממנו.

בנוסף לכל היתרונות הפיזיים שיש בגלישה ובחתירה בעמידה, הרופאים מאמינים שישנה השפעה רבה שמתבטאת בשחרורם של יונים שליליים כאשר הגלים נשברים. "הגלים משפרים את החמצון של הרקמות, מצב הרוח, איכות השינה והריכוז", מסביר ברוק. בתוכנית הרפואית מעורבים דוקטורים ומדריכי כושר וספורט שממליצים על הטיפול הטוב ביותר עבור כל מטופל. "להגיד למטופל 'לך תעשה ספורט' זה לא מספיק", אומר ברוק. "זה בדיוק כמו להגיד לו 'קח תרופות' ושינסה למצוא את האחת שמתאימה לו... זה לא עובד ככה. הוא צריך הכוונה מדוייקת שמתאימה לאורח חייו, במינון הנכון ובהתאם לבעיה שממנה הוא סובל".

זו אינה רפואה משלימה כי אם רפואה מושלמת! הגלישה כתחליף תרופתי בריאה לגוף ולנשמה.

יחד עם הגלישה והחתירה על הסאפ, הרופאים גם נותנים מרשמים להליכה ושחייה בכפוף לבעיה הפיזית שממנה סובל המטופל. במקרים מסויימים הסשנים הספורטיביים ביטלו לחלוטין את הצורך בצריכת תרופות ודוגמא למקרה שכזה הוא סיפורה של אישה בת 40 שסבלה מכאב כרוני בגב התחתון למעלה מעשור ואף הייתה משותקת כחודש. לאחר שישה חודשים של מעורבות בסשנים של גלישה הכאב שממנו סבלה נעלם כלא היה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים