חדשות
חדשותסביבה ← החצי הכחול של הטלפון: Sea Watch - האפליקציה לשמירה על הים בישראל

החצי הכחול של הטלפון: Sea Watch - האפליקציה לשמירה על הים בישראל

מאת יואב נקש אפריל 02, 2019

יש לנו בטלפון כל כך הרבה אפליקציות שחלקן הגדול נשאר במימד הויראלי ולא יזיק שיהיה לנו יישום אחד לפחות שיכול לעשות שינוי ממשי בשטח ובמיוחד בסביבת החוף והים בישראל. אפליקציה שכזו אותה מפעילה החברה להגנת הטבע נקראת "Sea Watch", ומטרתה דיווח בזמן אמת על מפגעים בכדי לייעל את אכיפת החוק, הגברת המודעות הציבורית לשימור סביבת הים והקניית ידע מקיף על בעלי החיים והדגה.

האם גם לכם יצא להלך על חוף הים ולגלות צב ים שנפלט לחוף בגלל פציעה? זה בהחלט תרחיש אפשרי ובפעמים אלו אתם תעמדו חסרי אונים, כואבים ולא תדעו איך להמשיך, למי פונים? במיוחד בשביל זה ועוד שלל סיבות, קיימת האפליקציה Sea Watch של החברה להגנת הטבע. באמצעות היישום ניתן לשלוח הודעה למוקד און-לייו או טלפוני על מפגעים ימיים שונים כגון: דיג לא חוקי, דיג בשמורת טבע, דיג מינים מוגנים, צב או יונק ימי פצוע, פגיעה בערכי טבע מוגנים, רשת רפאים, פסולת ימית, זיהום ים ומין פולש ועוד.

את הדיווח מעבירים במסמך אפליקטיבי מובנה שבו ניתן לציין בפירוט רב את שבו נתקלתם או שראו עיניכם. בדיווח ניתן להעביר מיקום מדוייק מבוסס GPS או על גבי מפה ואפשרות לצירוף תמונה. על כל אדם המדווח להשאיר פרטי קשר שישארו חסויים מעיני הציבור אך ישמשו לבדיקת כל מקרה לגופו באופן יסודי יותר. להסבר נרחב יותר אודות הדיווחים לחצו כאן.

אפליקציה זו  פועלת בשת"פ עם גורמי האכיפה בים התיכון ובמפרץ אילת וכל הדיווחים מועברים לנציג האמון על הטיפול במפגע המדווח: חברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים או המשרד להגנת הטבע (טבלת הגורמים האמונים על הטיפול בעמוד הבא). בנוסף לכך ביישום ניתן למצוא גם מידע רב אודות מינים מוגנים, מינים פולשים, מיקומי שמורות טבע ועוד.

לחצו כאן להורדת האפליקציה לטלפון (אנדרואיד ו-iOS)
 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים