הסערה במזרח אוסטרליה: גובה הגלים בסידני שבר שיאים!

מאת יואב נקש יוני 13, 2016

מדינת ניו סאות וויילס שבמזרח אוסטרליה ספגה מתקפת סערות אדירות בתחילת חודש יוני 2016. מיקס של גלים גבוהים ומערכת אקלים משוגעת עם לחץ ברומטרי נמוך הביאו לתנאי מזג אוויר קיצוניים שלא נראו באזור זה כבר עשרות שבשנים. זו הייתה סערה שהשאירה את חותמה לאורך רצועת החוף בהרס רב של בתי מגורים וששברה שיאי גובה גלים.

זוהי אותה מערכת אקלים שהביאה לתנאים יוצאי הדופן של תחרות "Cape Fear" ושהניפה את הגלים לפסגות חדשים של גובה ופחד גם עבור תושבי קו החוף המקומי של סידני. על פי בדיקות שנערכו בשבעה מצופים בעומק הים בבוקר יום שני ה- 06.06.2016, נמצא כי גובה הגלים הגיע לשיא כל הזמנים של 58 פיט, כשהוא שובר את השיא הקודם שלמרבה הפלא נקבע רק לפני כשנה באפריך 215 ועמד על 49 פיט.

ככל הנראה היו גלים הרבה יותר גבוהים בהיסטוריה של ניו סאות' וויילס אבל זהו השיא הגובה ביותר שנאמד אי פעם מאז מאז שנות ה-70' שבהם החלו לתעד. "זה היה ממש אינטנסיבי. הגלים שטפו את קו החוף עד קו הבתים וחצרותיהם נשטפו אל הים", אומר ריילי גריי המתגורר ב-NSW. ולראיה התמונות שצולמו לאחר הסערה הגדולה. כפי שזה נראה אל ניניו עבר לצד השני של האוקיאנוס.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים