תיק "ירוק" לגלשן: מנשא גלשנים מפוסטר ממוחזר

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

צעד אחר צעד, העולם נע אל עבר חלופות ירוקות, ואם כבר ירוק אז אין כמו לשלבו עם הים הכחול ועם ענף הגלישה שתופס חלק מרכזי בחיינו. במגמה חובקת עולם לשמירה על הטבע והסביבה יש את אלו שמדברים ואלו שעושים בפועל ויוזמים. דוגמא נפלאה למיזם מחזור ענק ששולב ברעיון מבריק הגתה חברת ציוד גלישה מארה"ב בשם Rareform אשר החלה לייצר תיקי נשיאה לגלשנים מפוסטרים (כרזות) ישנים שהתנוססו בראש חוצות על לוחות מודעה עירוניים מרכזיים.

billboards surfboard bag מנשא גלשנים מפוסטר כרזה


פרסומת מהלכת היא פרסומת ממוחזרת. מי קבע שקיצם של דברים צריך להסתיים מרגע שהם מפסיקים לשמש את ייעודם? חברת Rareform מקליפורניה בהחלט לא הסכימה לקבל עובדה זו כמוגמרת ומצאה דרך מקורית להחיות כרזות ענק ולהעניק להם משמעות חדשה. הכרזות האיכותיות והיוקרתיות מפרסמות את מיטב המותגים, הם עשויים מחומר סינתטי, קשיח שאינו חדיר למים. עלות הדפסתם של הכרזות היא יקרה ביותר לא רק לכיס של המפרסם כי אם לנזק הסביבתי שבהפקתו. הצבעים, היריעה הסינתטית, והליך הייצור הם תוצר תעשייתי מזיק בשרשרת הזיהום האקולוגי והסביבתי.


חברת Rareform הגתה דרך ייחודית לשמירה על הסביבה, למחזרו, להפכו לאקו-פרנדלי ושימושי לגולשים. את תיקי הגלשנים הם מייצרים מכרזות ענק (Billboards). במקום שכרזות אלו יזרקו לפח לאחר שימושם, החברה דואגת להסירם, לשטוף אותם, לצפות אותם בחומר נוסף המונע חדירת מים ומשם הם גוזרים את הכרזות לפי מידה ותופרים אותם עד לתצורתם הסופית – תיקי גלשנים. החברה מתגאה בעיצובים המקוריים ובך שכל תיק שונה בדוגמתו מן האחר. מוצרים נוספים שהחברה מייצרת מפוסטרים הם גם כיסוי למשוט של ה-SUP ומצע להחלפה של חליפת גלישה והיד עוד נטויה.


אז בכל פעם שאתם נוסעים בדרכים המהירות וחולפים לצד פרסומות ענק, תחשבו על הגלשן שלכם ותדמיינו כמה נוח הוא היה מרגיש להיות בתוך מנשא גלשנים עם תמונה של דוגמנית או נישא בתוך מכונית יוקרה:)


כתבה מאת יואב נקש – ינואר 2013

 

 

צלם ים

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים