סופו של מותג: חברת קוויקסילבר פושטת את הרגל

מאת יואב נקש ספטמבר 09, 2015

לכל התחלה יש סוף ושום דבר לא נמשך לנצח. לא האימפריה הרומאית, לא הרייך השלישי, לא סדרת אבודים, וגם לא חברת הגלישה האיקונית קוויקסילבר. בידיעה שהתפרסמה ב- Bloomberg Biz, ענקית הגלישה והחברה האיקונית, הגישה בקשה לפשיטת רגל. כן, Quicksilver פושטת את הרגל! הידיעה המרעישה הזו מטלטלת את עולם הגלישה ואת תעשיית מותגי הגלישה בפרט. לאחר קרוב ל- 50 שנה של פעילות ענפה, מהפכה באופנה, חסויות לספורטאים והרבה מאוד ביגוד, קוויקסילבר מוכרת את עצמה.

קוויקסילבר שנוסדה בשנת 1969 עשתה דרך ארוכה והייתה לאחת מחמש ענקיות אופנת הגלישה בעולם. החברה האמריקאית רכבה על טרנד אופנת הגלישה והסקייטבורדינג בשנות ה-90' ותחילת שנת 2000 ולקחה לשורותיה את הטובים ביותר שבשני ענפי הספורט, קלי סלייטר וטוני הוק. במשך שנים רבות היא נתנה חסות לתחרויות גלישה בכל רחבי העולם. אבל עם התרחקותה מאופנת הגלישה בשנים האחרונות וכניסתה לתחרות רחבה יותר בענף ההלבשה, ההרפתקה העסקית גבתה ממנה מחיר כבד מאוד. לאחר תקופה של התעצמות והתרחבות, קוויקסילבר נאלצה להתחרות עם קמעונאים משוק האופנה המהיר כמו H & M. מותגים אלה פיתו את הלקוחות הצעירים של קוויקסילבר עם מחירים זולים ובגדים איכותיים יותר. החברה איבדה את אחיזתה בענפי הספורט ואת קשריה עם הספורטאים.

עזב בזמן. פרישתו של קלי סלייטר ב-2014 הייתה תחילת הנפילה של מעצמת אפנת הגלישה.

רשת קוויקסילבר ספגה ירידה של 13 אחוזים במכירותיה לשנת זו והפסדים שהתסכמו ב- 309.4 מיליון דולרים! נתון עגום זה הביא את חברת קוויקסילבר בע"מ להגיש בקשה לפשיטת רגל ביום שלישי ה- 08.09.2015 . בעת ההכרזה על פשיטת הרגל מניות חברת קוויקסילבר צנחו מ-78 אחוזים ל-10 סנטים בלבד ויום המסחר ננעל עם 46 סנט למניה. מניות החברה כבר איבדו 79 אחוזים מערכן מתחילת השנה והבורסה בניו-יורק כבר אייימה עליה שבמידה ומניותיה ימשיכו לצנוח היא תסיר אותה מהרשימה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

על פי מקורות יודעי דבר, החברה תמסור את השליטה ברשת הנצורה לניהול הון של חברת השקעות Oaktree. כחלק מארגון מחדש שנקבע בסעיף 11 לפירוקה של החברה, Oaktree תספק מימון של 175,000,000 $ החייב בביסוס השליטה ועל הארגון שלה מחדש. הליכים אלו עדיין אינם ציבוריים וכל תכנית הסכם שכזאת תדרוש את אישור בית משפט. הנהלת קוויקסילבר בהאנטינגטון לא מיהרה להגיב לדברים אך אמרה בשבוע שעבר כי היא מנסה לגייס רוכשים שיעמדו בראש ניהולה מבלי להגיע למצב של פשיטת רגל. אבל כנראה שדרך זו לחכירתה הייתה הרבה יותר יקרה לבעלי ההון, ובקוויקסילבר העדיפו להתמודד עם הבעיה ביתר קלות בעזרת סעיף 11 שכאמור מחייב אותם בהכרזה על פשיטת רגל.

דיין ריינולדס, המחליף של סלייטר בחברת קוויק יצטרך למצוא ספונסר חדש... אולי ב-Outerknow  של סלייטר?

לחברת הניהול Oaktree שבסיסה בלוס אנג'לס, יש כבר קשר הדוק לתעשיית אפנת הגלישה. החברה, יחד עם שותפתה Centerbridge, היא הספוטנסרית הגדולה ביותר של המותג האוסטרלי בילבונג אינטרנשיונל בע"מ. תחת ניהולה של Oaktree מתגלגל הון של למעלה מ -100 מליארד דולרים. בימים אלו קווקסילבר נעזרת ביועצים פיננסיים שיסייעו לה בתהליכי פשיטת הרגל. ייתכן שהמותג ימשיך להתקיים בפורמט אחר ובבעלותה של חברה אחרת במסגרת רה-אורגניזציה מחודשת. לדברי עובד רם דרג בחברה, קוויקסילבר תפשוט את רגלה בארה"ב אך עסקיה באסיה ואירופה לא יהוו חלק מכך.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים