חדשות
חדשותסרף Tech ← בריכה מספר 2 באנגליה: Wave Bristol תוקם ב-2016 בטכנולוגיה שמדמה גלי-ים

בריכה מספר 2 באנגליה: Wave Bristol תוקם ב-2016 בטכנולוגיה שמדמה גלי-ים

מאת יואב נקש יוני 09, 2015

עוד זה מדבר וזה בא. בריכת הגלים השנייה בממלכה הבריטית מתוכננת לקום בשנת 2016. Wave Bristol שהייתה אמורה להבנות בטכנולוגיית ה-Wave Garden כמו של בריכת הגלים Surf Snowdonia שתפתח באנגליה בחודש אוגוסט, תשנה את מערך הפקת הגלים למשהו הרבה יותר דינאמי וקונסיסטנטי. מייסד בריכת הגלים בבריסטול חתם על חוזה עם חברה אמריקאית שמבטיחה כי הטכנולוגיה שלה תפמפם 6-8 גלים בכל דקה ותאפשר למספר אנשים רב לגלוש עליהם בו זמנית.

באנגליה נפתחת תחרות חדשה בבריכה. זו לא תחרות שחיית 100 מטרים אלא מי תהיה זו שתספק את הגלים הטובים ביותר לגולשים בממלכה. כשניק האונספילד (Nick Hounsfield), היזם של בריכת הגלים Wave Bristol, הבחין כי בריכת הגלים ב-Snowdonia מקדימה אותו ותפתח לציבור הרחב כבר בקיץ 2015, הוא החליט שזה זמן טוב להציג את בריכת הגלים שלו המתוכננת לקום בשנה הבאה ולנדב מידע על הטכנולוגיה שתפיק את הגלים לגלישה.

בריכת / אגם הגלים Wave Bristol יפיק גלים בגובה 1.5 מטרים מידי 10 שניות עם אפשרות לחתור בחזרה לליין-אפ

ניק לא רצה העתק מדוייק של גלים כמו של ה-Wave Garden ב-Snowdinia ועל כן הוא בחר לשנות את הטכנולוגיה."בחמש השנים האחרונות עקבנו מקרוב אחר ההתפתחות הטכנולוגית שבהפקת גלים מלאכותיים לבריכות והתרשמנו מהיכולות המקצועיות של החברה האמריקאית Wave Loch בתחום זה", מסביר ניק. "במחקר מתקדם שקיימנו, גילינו שטכנולוגיית בריכת הגלים של החברה יכולה לספק שבירות מושלמות לשמאל ולימין בשלושה מקומות בתחום הבריכה כך שזה יוצר פוטנציאל לשישה אנשים לגלוש בו זמנית. זה אומר שהבריכה תספק חוויית גלישה נפלאה לכל רמה ושציבור הגולשים יוכלו לגלוש על כ-15-20 גלים בשעה."

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

הגלים ב- Wave Bristol שמיועדים לגולשים מתלמדים, חובבנים ולמקצוענים, יהיו ניתנים לכוונון ושליטה - גובהם וצורתם ישתנו בהתאם לצורך או לדרישה. החברה המייסדת של הבריכה, מתכננת לספק תנאי גלישה שמיועדים למרכז לימודי ולתחרויות. בריכה זו תהיה הראשונה מסוגה שתדמה את אקלים הגלים שבאוקאינוס. בניגוד לטכנולוגיית ה-Wave Garden, גלים ימניים ושמאליים בגובה של 1.5 מטרים יישברו בבריכה שבה לא יהיה מבנה שיוקם במרכז. החתירה חזרה לליין-אפ תהיה דרך צ'אנל בדיוק כמו בים.

"במחקר מתקדם שקיימנו, גילינו שטכנולוגיית בריכת הגלים של החברה יכולה לספק שבירות מושלמות לשמאל ולימין בשלושה מקומות בתחום הבריכה כך שזה יוצר פוטנציאל לשישה אנשים לגלוש בו זמנית. זה אומר שהבריכה תספק חוויית גלישה נפלאה לכל רמה ושציבור הגולשים יוכלו לגלוש על כ-15-20 גלים בשעה."

"בדיוק כמו שהרוח שנושבת על פני הים יוצרת במהלך הזמן גלים, כך גם הבריכה שלנו אחרי שנים של מחקר וניסויים מפיקה את הגיבועים. מצאנו שהטכנולוגיה שלנו היא הדרך הטובה ביותר להפקה של צינורות מושלמים (almond-eyed barrels)", אומר טום לוצ'פלד (Tom Lochtefeld) מנכ"ל חברת Wave Loch. ע"י הדמיה של גלי האוקיאנוס שמתגבעים ונשברים מעל שוניות אנו הצלחנו לשכפל את חוויית הגלישה בצורה הקרובה ביותר למה שחווים במציאות. חברת Wave Loch כבר התקינה מערכות ייצור גלים בפארקים ימיים רבים אך הטכנולוגיה של הפקת הגלים ב-Wave Bristol תהיה פורצת דרך ומהפכנית בתחום בריכות הגלים המלאכותיים המיועדים לגלישה."

בריכת הגלים Wave Bristol שאמורה להבנות בשנת 2016 כ-20 דקות מבריסטול, כבר כעת מנדבת את המערך הטכני שיאפיינו את הגלים בבריכה זו:

  • גלים מושלמים וצינוריים בגובה של 1.5 מטרים שישברו לימין ולשמאל
  • שלושה אזורים ברחבי הבריכה יאפשרו גלישה המיועדים לרמות שונות
  • הגלים מופקים בכל 10 שניות
  • אפשרות לכוון את הגובה והצורה של הגלים כך שיתאים לתחרויות או לאימון של מקצוענים
  • ללא חלקים בבריכה שנעים או נמצאים בדרכם של הגולשים במים
  • ללא מבני קבע באמצע הבריכה
  • גולשים יוכלו לחתור בחזרה ללין-אפ ובכך לשפר את יכולות החתירה שלהם וכושרם.
  • שימוש באנרגיה מתחדשת וירוקה
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים