חדשות

אוון גיזלמן נמשה מהמים במצב קשה לאחר ווייפאאוט בפייפליין

מאת יואב נקש דצמבר 07, 2015

זה היה יום של סכנת חיים בגן העדן של הגולשים עם שני מקרי פציעה בשני מוקדים שונים. במקרה אחד אוון גיזלמן (Evan Geiselman) ספג ווייפאאוט אכזרי בפייפליין שהחזיק אותו מתחת למים במשך 3 שבירות של גלים ובמקרה נוסף ב-Jaws, מארק מת'יוס ספג גם הוא ווייפאאוט קטלני עוד לפני שהחלה תחרות Peahi CHallenge. גיזלמן במצב קשה ומאת'יוס מתאושש.

אוון גיזלמן נמשה מחוסר הכרה

על פי עדותו של הצלם מאט הופמן, אוון גיזלמן שהה מתחת למים למשך זמן רב של 3 שבירות גלים לאחר שהצינור שגלש בתוכו נסגר עליו בעוצמה. גיזלמן נמצא צף עם פניו כלפי מטה ללא הכרה על ידי בוגיסט ונמשה מהמים על ידי מיק פאנינג והמצילים. "הוא שכב עם הפנים למטה כשעיניו עצומות ופיו כאילו ניסה לשאוף אוויר כמו דג על החוף", סיפר חבר במערכת Inertia דאשל פירסון. "זה היה רגע מאוד מפחיד. כולם עצרו את נשימתם והתפללו לשלומו". בעדכון אחרון נמסר כי מצבו של גיזלמן יציב.

רגע לפני. אוון גיזלמן קודח את פייפליין. תמונה: Matt Hoffman/Gnarbox

הצינור של אוון גיזלמן בפייפליין והחלצותם של האנשים לעזרתו. ווידיאו: Matt Hoffman/Gnarbox

מיק פאנינג נחלץ לעזרתו של גיזלמן ורץ לעברו. תמונה: Matt Hoffman/Gnarbox

אוון גיזלמן מובהל לבית החולים. מצבו יציב. תמונה: Matt Hoffman/Gnarbox

מארק מת'יוס סופג ווייפאאוט ופציעה ב-Jaws

רגעים לפני שהחל המקצה הראשון של ה-WSL בג'ואס (Peahi Challenge 2015), נרשמה פציעה ראשונה. מארק מת'יוס (Mark Matthews) תפס גל עצום מימדים שנחשב לאחד הגלים הגבוהים ביותר של אותו היום אך עוצמת הגל והמהירות הכריחו אותו לגלוש ישר ולא על פניו. בעקבות כך, מאת'יוס נבלע על ידי טונות של קצף לבן והתערבל באלימות. לאחר שהוא שלף את נצרת הבטיחות של החליפה וצף אל פני המים, הגיע גל קצף נוסף שערבל אותו פעם נוספת בעצמה. כשהג'ט סקי הגיע לאוספו היה ניכר על מאת'יוס שהוא סובל מכאבים. מת'יוס הובהל לבית החולים עם פריקה בכתפו.

מארק מת'יוס בצ'ארג' על גל מפלצתי בג'ואס.

מת'יוס נבלע על ידי הר של קצף.

סובל מכאבים, פריקה בכתפו. מת'יוס הובהל להמשך טיפול בבית החולים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים