חדשות

עוד יותר מושלם: הגל המלאכותי של סלייטר יופק באנרגית השמש

מאת יואב נקש פבואר 07, 2016

כעת, ולאחר שכל העולם כבר למד להכיר את צמד המילים "גל" ו"מושלם" בהקשר לבריכת הגלים של סלייטר - אשר אותה חשף בתחילת דצמבר 2015 באתר נסיוני בקליפורניה - אפשר להבין כי מדובר בפריצת דרך טכנולוגית שיכולה לשנות את פני ענף הגלישה. אלא שכמות האנרגיה שלה זקוקים בכדי להפיק גל בסדר גודל מושלם שכזה היא אדירה. במיוחד לשם כך חברת "Kelly Slater Wave Co" בחרה לפנות לפתרון של אנרגיה מתחדשת במסגרת תוכנית סולארית ממשלתית בארה"ב.

לקלי סלייטר יש אג'נדה סביבתית וסטנדרטים ירוקים. עקרונות שהוא אינו מתפשר עליהם גם כשמדובר בהפקתו של גל הבריכה הכי מושלם בעולם. תוכנית PG&E שנקבעה בסנאט האמריקאי בפברואר 2015 נועדה להרחיב את הגישה למקורות אנרגיה מתחדשת וליצור מנגנון שבאמצעותו לקוחות מוסדיים, חברות מסחריות ואנשים פרטיים יוכלו להשלים את הפקת החשמל שלהם ממקורות בר-קיימא.

הווי אומר ששיתוף הפעולה עם התוכנית הלאומית תהיה לטובת כל הצדדים, גם מבחינה סביבתית וגם מבחינה אידיאולוגית. תוכנית זו שבה הגל המלאכותי יופק מ-100% אנרגיה סולארית ויבטל כל אפשרות של פליטת גזי חממה לאטמוספירה, תואמת בדיוק את האג'נדה הסביבתית של האלוף בגלישה.

להפקת גל מושלם שכזה צריך גולש מושלם ואנרגיה מושלמת. קלי סלייטר מאיר את עתיד גלי הבריכה עם השמש.

"תוכנית זו מאפשרת לחברת Kelly Slater Wave Company לא רק להיות מובילה בטכנולוגיית הפקת הגל מלאכותי אלא גם להיות זו שתומכת ביוזמות להפקת אנרגיה מתחדשת וברת קיימא", אומר נואה גרימט (Noah Grimmett), מנכ"ל החברה. "בעשותנו כך אנו מגשימים את החזון ביצירתו של גל מעשה ידי אדם בהפקת אנרגיה סולארית מפאנלים קולטי שמש. נכון לרגע זה, הבריכה בלמור (Lemoore) מתפרשת על פני שטח של 20 דונמים ומלאה במים שנאשבו מבארות. אנו פועלים על פי דרישותיו של קלי לסטנדרט סביבתי. אנו עדיין רחוקים מאוד מהשלמתה של הבריכה ושיווקה אבל צעדים קטנים אלו מקרבים אותנו ליעד".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים