חדשות
חדשותגלישה ← פאנינג חזר הביתה ומשחזר: 'זה היה קרוב! נס גדול שנחלצתי ללא פגע'

פאנינג חזר הביתה ומשחזר: 'זה היה קרוב! נס גדול שנחלצתי ללא פגע'

מאת יואב נקש יולי 22, 2015

כיממה לאחר מקרה תקיפת הכריש במקצה הגמר של J Bay, מיק פאנינג עזב את דרום אפריקה וחזר היישר לארץ הולדתו ולחיק משפחתו , אוסטרליה. האירוע המבעית שנצפה בשידור חי בכל רחבי העולם הפך לנושא חדשותי שעורר עניין רב בדעת הקהל העולמית ובאוסטרליה בפרט. עם נחיתתו בנמל התעופה של סידני קיבלו את פניהם של מיק וג'וליאן צבא כתבים, צלמים ותקשורת מקומית שקיימו עימו ראיון בזק ומאולתר שבו סיפר על חווייתו ותחושותיו.

זה נדמה שמיק פאנינג פשוט ברח מדרום אפריקה בפאניקה אבל אין זה כך. בדרך כלל וברגע שתחרות מסתיימת המקצוענים אינם מתמהמהים וחוזרים באופן מיידי אל ביתם, ולמשפחתם - אוזרים כוחות לקראת התחנה הבאה שכרוכה בנסיעה נוספת ליעד אחר בעולם. למעשה, לפני שמיק עזב את דרום אפריקה הוא פרסם פוסט שהוא מבטיח עוד לחזור ומודה לג'וליאן ול-WSL על שנחלצו לעזרתו.

"לצאת בלי פגע מתקיפת כריש ובלי שריטה, זה פשוט נס. לראות את הגודל שלו זה היה דבר מפחיד. ניסיתי לחתור משם אבל אז הסתובבתי לאחור בכדי לראות אם הוא רודף אחרי"

"אני כל כל שמח לקבל את החיבוק הזה מג'וליאן, הבנאדם הזה נחלץ לעזרתי כמו לוחם!! זה היה ללא ספק אחד המקרים הפחידים ביותר שעברתי בחיי ואני עדיים מזועזע. בפורט שבו אני עוסק אנו תמיד חושבים על הכרישים ויודעים שאינחנו בטריטוריה שלהם. המון תודות לכל האנשים שדאגו ושלחו את ברכותיהם. J-Bay הוא מקום מדהים ואני אחזור לשם בעתיד. תודה רבה לכורזים של ה-WSL והפטרול הימי ששמרו עלינו ולכל החברים שלי בסבב שעמדו לצידי. אוהב את כולכם."

כאמור פאניג נחת כיממה וחצי לאחר המקרה היישר אל חיק התקשורת באוסטרליה ובראיון מאולתר של מסיבת העיתונאים הוא מודה שהיה מדובר בלא פחות מנס שהוא נחלץ מהאירוע ללא פגע מהאירוע ומתוודה כי ברגע שהכריש הפיל אותו מהגלשן הוא חש שהוא ממש נלחם על חייו. "לצאת בלי פגע מתקיפת כריש ובלי שריטה, זה פשוט נס. לראות את הגודל שלו זה היה דבר מפחיד. ניסיתי לחתור משם אבל אז הסתובבתי לאחור בכדי לראות אם הוא רודף אחרי", מסביר פאנינג את רגעי האימה. "רציתי לצלול בכדי להלחם בו אפילו אם זה היה נחשב לקרב לא הוגן."

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

עוד אומר פאנינג כי הוא צריך להתגבר על הטראומה הנפשית שעבר, "J-Bay הוא פשוט מקום מדהים; אחד משלושת הספוטים הפייבוריטים שלי בעולם! יש לי כל כך הרבה חברים ומשפחה שם. אני חייב לחזור על אף שזה יהיה מאוד קשה אבל חייב להתמודד עם זה. כמה אנשים גלשו ב-J-Bay עד כה ושום דבר לא קרה להם? אני הייתי בר מזל וחסר מזל. לא יודע מתי אחזור לגלוש שם... אולי בעוד כמה שבועות או חודשים.... אני לא יודע".

"ייתכן שבהמשך יהיו לי כמה משפטים של חכמה ותובנות מהאירוע אבל כרגע זה עדיין טרי ואני צריך לעכל את זה. יש כמה אנשים טובים מאוד שאיתם כבר שוחחתי, משפחתי וחבריי שתמיד יהיו שם לצידי. אני בר מזל שיש לי אותם בחיי. להסתגר ולנסות להמנע משיחה על זה, זה לא משהו שיעזור לי להתמודד עם המקרה", הוא מסיים ואומר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים