S-Wings: חרב גמישה עם כנף בהשראת סנפירים מהטבע

מאת יואב נקש ספטמבר 06, 2015

חרבות הגלשנים (סנפירים) מגיעים בשלל מידות, גדלים ועיצובים. הם מיוצרים מחומרים קשיחים וגמישים ומשמשמים חלק בלתי נפרד וכמעט הכרחי בכל סט גלשנים. ההשפעה של החרב שבתחתית הגלשן היא משמעותית ביותר לרכיבה וחשובה לאין ערוך עבור היציבות. החיפוש אחר עיצוב החרב האולטימטיבית שתעניק את כל היתרונות הבסיסיים יחד עם שיפור יכולות הביצועים נותרה בראש סדר העדיפויות והיא שהובילה לפיתוח ה- S-wings (על שם צורתה שנראית כמו האות S).

סנפיר הכנף החדשנית S-Wings, עוצבה ופותחה בג'ות'ארי (Guéthary) שבדרום מערב צרפת. הסנפיר היא בעצם חרב רגילה שבקצה שלה הוסיפו מעין זרוע ארוכה וגמישה המקבילה לתחתית הגלשן. בצורה זו טוענת החברה כי החרב הופכת להיות אפקטיבית ביותר בחיתוכים מהירים על הגל ובאחיזה של הגלשן על הגל. הקונספט העיצובי שמאחורי הסנפיר מבוסס ביוממטיקה - הווי אומר, חיקוי מודלים ופתרונות שאותם שואבים מהטבע.

S-Wings: זרוע נוספת בקצה של לחרב הגלשן, מפרק של סנפיר שאמור לחקות את שקיים אצל הדגים

"חרבות הגלשנים לא ממש התפתחו בצורה דרמטית במהלך ה-50 השנים האחרונות, וכל מה שצריך זה לראות את המגוון העצום שיש בטבע ולהבין מהו הציוד שבו משתמשים הדגים להאצה, שיוט, גמישות בתנועה וכדומה", אומרים בחברה."פיתוחה של סנפיר ה-S-Wing נעשתה בהשראה מהמגוון האבולוציוני שנמצא מתחת למים. הסנפירים פותחו ונוסו על ידי צוות מדענים וגולשים מבריקים שמבקשים להביא למהפיכה בעיצובם חרבות הגלשנים."

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

החברה הצרפתית טוענת שבניסויים שערכו ניכר שיפור משמעותי בכוח ההאצה, ביציבות שברכיבה, בטייק-אוף של הגל ובביצועים החדים שנעשים במהירות גבוהה. לדבריהם, חרב ה-S-wings מתקפדת בצורה מעולה בנקודת המגע שבין הגלשן לבין המים. את הסנפירים מציעה החברה במספר גדלים, צבעים ובמידות שונות של גמישות. חרבות ה-S-Wing מתאימות לכל תושבות הגלשנים: חרב אחת (Single fin), שניים (Twin fin), שלוש חרבות (Thurster), ארבע (quad) וחמש חרבות. נדמה כי החרב נמצאת בשלבי פיתוח סופיים ולקראת הפצה וטרם פורסם עלותה לצרכן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים