חדשות

חמישה גולשים ישראלים היו מעורבים בקטטה אלימה בסרי לנקה

מאת יואב נקש אפריל 20, 2018

סרי לנקה לא נחשבת למקום עוין לגולשים הישראלים ובניגוד להתפרצויות אנטישמיות כפי שארע באיים המלדיבים בעבר, הפעם ככל הנראה מדובר בסכסוך שיצא משליטה על רקע נסיון סחיטה או מכיוון שרק שבוע קודם לכן הותקפו תיירים הולנדים אז ייתכן שמדובר ביוזמה אלימה מכוונת על רקע פוליטי שמטרתה להפטר מהתיירים שפוקדים את האזור.

על פי מקורות מקומיים, גולשת ישראלית בעיירת הגלישה מידיגמה שנממצא בדרום "אי הדמעה", פגעה במהלך הגלישה בגולש מקומי וגרמה לנזק בגלשנו ולמכה הגונה בגופו. הבחור הצעיר ניצל את היותה תיירת ודרש ממנה פיצוי על הטיפול הרפואי. חמשת חבריה הישראלים של הגולשת באו לעזרתה ובמהרה הויכוח גלש לאלימות כשהמקומיים הם שיזמו את התקיפה. קבוצת הישראלים הגנה על עצמה והמשטרה שהוזעקה למקום קבעה כי האשמה מוטלת על ארבעה מקומיים שהושמו במעצר.

המקרה ארע ב-15 באפריל ויומיים לאחר מכן נעצרו ארבעת המקומיים בגיליא 17-23. לגולשים הישראלים שלום והם עזבו את החוף וממשיכים בטיולם. לכל התיירים הישראלים, אנא שמרו על עצמכם בטיולי הגלישה, היו עירניים במים, השתדלו לשמור מרחק בגלישה מהמקומיים והמנעו מחיכוכים מיותרים שיכולים להביא לאלימות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים