קלי סלייטר נפצע ברגלו בקלאודברייק פיג'י

מאת יואב נקש נובמבר 06, 2014

בימים אלו כל ידיעה עושה רגליים עוד לפני שהיא שמה נעליים ובדיווח האחרון שהגיע מקלאודברייק נמסר שקלי סלייטר נפצע ברגלו. סלייטר לא הכחיש, שמר על עמימות ולאחר יומיים כאשר חזר לקליפורניה הסביר ביתר פירוט. האם הפציעה הזו מאיימת על המשך התמודדותו בסבב?

art3

קלי היה בפיג'י. את זה רק עכשיו אנחנו יודעים. חודש לפני התחרות המכריעה שתקבע את זהות אלוף העולם לשנת 2014, סלייטר התאמן בקלאודברייק (Cloudbreak) על גלים מושלמים בגובה של 8-10 פיט (2-3 מטרים). הגל של קלאודברייק ידוע בהיותו בלתי צפוי, רגע אחד יש רוח קלה שמחזיקה את קיר הגל באופן מושלם וברגע אחר מגיעים גלי הפתעה גבוהים ששוטפים את הליין—אפ ואת הגולשים. אלו הם בדיוק התנאים שסלייטר אוהב להתמודד איתם... לא משהו מיסיונרי משעמם אלא ים עם אקשן מאתגר. ואקשן זה מה שסלייטר קיבל: בסשן המדובר הפתיעו אותו כמה גלים של 12 פיט כשאחד מהם גרם לפציעתו ברגל.

בדיווח שהתפרסם באתר Stab ב-04.11 נכתב שבאותו יום גלישה על "הענן", קלי גלש עם חצובת מצלמה על הגלשן. במהלך קדיחת אחד הצינורות, שבירת הגל הענק שלחה זרנוק של קצף מתוכו שבעוצמתה שיחררה את החצובה ופגעה ברגלו של סלייטר. לקט הדיווחים ממשיך באתר האוסטרלי Coastalwatch ובו נמסר שהמכה שספג סלייטר גרמה ללחץ בלתי רצוני על אחת העצמות שבחלקו העליון של כף רגלו, מעל הבוהן האמצעית אך לא נמסר מעבר לכך מהי חומרת המכה. עוד נאמר שלאחר המכה שספג ובכדי שלא להחמיר את מצבו, סלייטר החליט שלא להמשיך ולגלוש. אבל הוא עלה על הג'ט סקי ורכב לכיוון הליין-אפ בכדי להציל כמה מהגולשים שנקלעו לשבירות הגלים הגבוהות של 12 פיט (4 מטרים).

כאמור, סיפור הפציעה לא נסתר מאוזני העולם לזמן רב ושמועות על מצבו הלכו והקצינו. היו שאמרו כי הוא לא יוכל להמשיך בסבב והיו גם כאלו שהלכו ממש רחוק וטענו שהולכים לקטוע לו את הרגל... בכדי להפסיק את חרושת השמועות ולהפריך את הספקולציות סלייטר פרסם הודעה קצרה באינסטגרם שבו נכתב:

“I heard that’s a rumor. #NotTrue on the title race but foot is hurt.” ("שמעתי שזו שמועה. # לא נכון בנוגע להמשך המרוץ לאליפות אבל הרגל פצועה.")

התגובה של סלייטר באינסטרגם באורך שורה קצרה של טוויטר העלתה השערות בנוגע לאמינות הדיווח והסיבה שהביאה לפרסומו. האם סלייטר דאג להפיץ את דבר הפציעה בכוונה? האם זה נועד בכדי לתרץ את ההפסד (אם יהיה כזה) למדינה או לפאנינג? או שבכלל מדובר בבדיקת דופק עולמית לאחר שקלי הבין שכל פיפס מקפיץ דיווחים.

art5

תשובה סופית לכך קיבלנו בצילומי רנטגן וצילום אצבעותיו של סלייטר עם הסבר קצת יותר מפורט כיומיים לאחר המקרה. וכך כותב סלייטר (שוב) באינסטגרם:

"קצף הגל מהשבירה הפך את הגלשן היישר אל הרגל שלי, כשהוא מעקם את הבהונות אחורה. הבוהן השנייה שלי ברגל השמאלית התיישבה באלכסון מעל הבוהן השלישית ואז הבנתי שמשהו אינו כשורה. ביום שקדם למקרה נפלתי מהגלשן ושברתי את החרב עם הברך שלי אז אני ממש בר מזל שלא נפצעתי גרוע מכך."

רופאים מקליפורניה ממליצים שסלייטר ינוח לתקופה של 3-4 שבועות אבל בהחלט מעריכים כי הוא יוכל להתחרות בסבב אליפות העולם והתחרות האחרונה שתתקיים בפיפ-ליין בין התאריכים 18-20 בדצמבר. אנו נמשיך לעקוב ונקווה שהוא ירגיש טוב, החלמה מהירה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים