חדשות
חדשותגלישה ← גולש בפילפינים הפריע לתחרות גלישה וקיבל מכות עם בקבוקים ואלות

גולש בפילפינים הפריע לתחרות גלישה וקיבל מכות עם בקבוקים ואלות

מאת יואב נקש ספטמבר 27, 2015

להפריע בתחרות גלישה זה לא דבר שיאה לעשות וגם לא ממש חכם במיוחד - על אחת כמה וכמה כשאתה גולש במדינה זרה. הגולש האוסטרלי ברנט סימס (Brent Symes) הפריע להתנהלות מקצה הגמר בתחרות שנערכה על הספוט המופלא של קלאוד 9 וכשיצא מן המים הוא זכה לקבל מכות נמרצות מכמה מקומיים כשאלד מהם חבט בו עם אלת בייסבול. ברנט טוען שזו הייתה אי הבנה ולא הייתה לו כוונה להפריע בתחרות, המקומיים טוענים שהוא לא נשמע לבקשותיהם ופשוט צפצף עליהם.

קהל של 300 איש בתחרות הגלישה בפיליפינים זכה לחזות בפרץ אלימות של גולשים מקומיים נגד גולש זר יחיד. חמישה גולשים תקפו את ברנט סימס בבקבוקים ובאלת בייסבול, שברו את גלשנו ופצעו אותו, למזלו, רק באופן שטחי. כל אחד מהמעורבים נתן הגירסה שלו למה שהוביל לפרץ האירוע האלים ולשני הצדדים טיעונים סותרים.

מכות בקלאושד 9: ברנט הגולש זוכה למנה זועמת של לוקאלים פיליפינים שחבטו בו באלה ובקבוקים.

"ניתן לי אישור לצפות במקצה הגמר מתוך המים", כתב סימס באי מייל לאינרשיה. "במהלך המקצה מצאתי את עצמי נסחף אל האינסייד הרחק מהמתחרים. כשניסיתי לשנות את מיקומי ב-10 דקות האחרונות של המקצה, מצאתי את עצמי נסחף אל הצ'אנל." בזמן הזה קראו לסימס במערכת הכריזה להתרחק אך סימס תפס גל נוסף. "מיד אחרי ששמעתי אותם קוראים לי במערכת הכריזה החלטתי לצאת מהמים. ברגע שהגעתי לחוף תקפו אותי 5 לוקאלים עם בקבוקים ואלה". 

ברנט טוען שיצא עם מכות שטחיות בלבד מהאירוע מכיוון שהצליח לגונן על עצמו מפני הלוקאלים הזועמים. "בזמן שהותקפתי גם הגלשן שלי נותץ. קיבלתי הרבה חתכים בכפות רגליי בזמן שגוננתי על עצמי. אני מאמין שלא עשיתי שום דבר רע וכל האירוע היה פשוט בגלל אי הבנה של הלוקאלים התוקפניים. מעולם לא התכוונתי לחבל בתחרות ולא הייתי מודע לכך שפגעתי בכבודם של המקומים. אני מלא חרטה על התקרית ואף שוחחתי עם כמה מקומיים ועם ראש העיר על התקרית הלא נעימה שעברתי והם היו המומים מכך."

תחרות ה-WQS של הליגה המקצוענית ב- Cloud 9 בפיליפינים. מקצה הגמר נגמר במכות על החוף.

לטענתו של סימס, על אף שהיו 330 צופים בחוף אף אחד לא ניגש לעזרתו, אפילו לא מארגני התחרות. במשך שלושה ימים הוא הסתגר בחדרו מפחד שיחפשו אותו בשביל לבוא איתו חשבון. לאחר היום השלישי ה-WSL שלח מישהו לחדרו והתקשר למשטרה שיחלצו אותו בשלום אל העיירה. לדבריו ראש העיר הציע לו הגנה, ה-WSL נתן לו גלשן וליווי בטחוני לכשיעזוב את האי. לא כל ספק מדובר במצב מאוד מפחיד ובעייתי עבור אדם במדינה זרה שעצבן את המקומיים.

מן הצד השני של האלה לגולש המקומי דנציו דיזון (Dencio Dizon) יש גירסה אחרת למקרה האלים. "לפני תחילת המקצה הייתה חצי שעה של הפוגה", מספר דנציו ל-Surfing Life. "כצפוי, הגולשים שלא מתחרים מיהרו להיכנס לקלאוד 9 בשביל לתפוס כמה גלים צינוריים של 3-5 פיט. לפני שהמקצה התחיל ארבעת הפיינליסטים חתרו פנימה וכל הגולשים שלא היו קשורים התבקשו לצאת מהמים או לחתור לשבירת גל אחרת שנמצאת במרחק כמה מאות מטרים משם. כל הגולשים מילאו אחר הבקשה למעט ברנט סימס. על אף שהתבקש מספר פעמים וקיבל אזהרות בכריזה, הוא פשוט התעלם מהם ונשאר לגלוש ב-Cloud 9/ הוא אפילו תפס שלושה גלים באמצע המקצה! הוא היה בליין-אפ עם ארבעה מתחרים בגמר של תחרות גלישה."

סימס יצא במזך רק עם מכות שטחיות. הסתגר בחדרו שלושה ימים לאחר המקרה מחשש שיחפשו אותו.

כפי שטען ברנט ייתכן שהכל היה בגלל אי הבנה. זה ידוע שלעיתים קשה מאוד לשמוע את מערכת הכריזה כשנמצאים בליין-אפ, וסימס גם אמר שהוא נסחף ומצא את עצמו במיקום לא טוב ותפס גל בשביל לצאת אבל בעבור דיזון זו הייתה יריקה בפרצופם של המקומיים. "כשהוא תפס גל נוסף הוא התרסק והגלשן שלו נסחף החוצה בגלל שהוא אפילו גלש בלי ליש. זה הרתיח כמה מהמקומיים שרצו אל המים והרביצו בו מכות נמרצות. הוא קיבל את מה שהגיע לו. הגולש הזה ידוע כבר באישיותו הבעייתית. הוא היה כאן בשנה שעברה והודח מהתחרות לאחר שהפריע לגולשים במקצה"

תהיה הסיבה אשר תהיה, אי אפשר להגיד שסימס קיבל את המגיע לו. המעשה שלו אולי יכול להרגיז אבל הוא לא קיבל את ההזדמנות להסביר. האלימות אינה פותרת דבר ובתחרות מקצוענית בגלישה אסור שמקרים כאלו יחזרו על עצמם. טרם התפרסם הווידאו שמתעד את האירוע למעט שתי תמונות מסך שמופיעות בכתבה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים