חדשות

קרנבל ברזילאי: גבריאל מדינה אלוף העולם בגלישה לשנת 2014!

מאת יואב נקש דצמבר 20, 2014

זהו, זה נגמר. סבב החלומות של ה-ASP בגלישת גלים לשנת 2014 הסתיים בזכייתו של גבריאל מדינה בתואר אלוף העולם  - הגולש הברזילאי הראשון בהיסטוריה לזכות בתואר הגולש הטוב ביותר בעולם! ג'וליאן וויילסון האוסטרלי הוא הזוכה בתחרות הפייפ מאסטרס.

הקרנבל הברזילאי רק החל. מריקוד הגלישה על הגלים עוברים לחגיגות הסמבה והריקודים. גבריאל מדינה מחזיר לארצו את הכבוד שאבד להם השנה במונדיאל. הגולש בן ה-20 מרסיאס סאו פאולו (Maresias, São Paulo) הוא הברזילאי הראשון לעשות היסטוריה כשהוא קוטף את תואר אלוף העולם בגלישת גלים!  עם זכייתו, הגולש הברזילאי הצליח להתברג לדפי ההיסטוריה גם בזכות זכייתו בתואר אלוף העולם כשהוא בן 20 בלבד - שזהו בדיוק אותו השיא של הגיל הצעיר ביותר שבו קלי סלייטר זכה לראשונה באליפות העולם בשנת 1992.

art2

כל הדרך הארוכה שעשה בסבב החלומות של השנה התנקז ליממה האחרונה בפייפ מאסטרס של יום שבת ה-20.12.2014. גבריאל מדינה ניצח בסיבוב מספר 3 מול דאסטי פיין (Dusty Payne), ניצח את קר וטולדו ברבע הגמר ובחצי הגמר, והסתכל מהצד על סלייטר ופאנינג מנוטרלים בסיבוב השלישי והחמישי.

לבוש בלייקרה צהובה, גבריאל מדינה התחרה במקצה הגמר מול ג'וליאן ווילסון האוסטרלי. גלי הצינורות זיכו אותם בניקוד גבוה שהשאיר את הקרב צמוד. מדינה קיבל ניקוד 10 עגול וווילסון הצליח לנקד גל ב-9.93. לאחר מכן מדינה הוריד את הניקוד הכולל שלו עם גל של 8 וממש בדקה האחרונה ג'וליאן ווילסון תפס את גל הניצחון וגנב את התחרות מתחת לאפו של מדינה.

גבריאל מדינה היה גם לברזילאי השני בהיסטוריה שהצליח להגיע לגמר הפייפ-מאסטרס בהוואי ועל אף שהוא לא זכה בתחרות הוא יצא המנצח הגדול בעולם. "התאמנתי מאוד קשה ועשיתי כל שביכולתי בכדי להגיע לזה", אומר מדינה נרגש. "עבדתי כל השנה בכדי להשתפר ולהשיג את את המטרה. אני המום, אני פשוט לא מסוגל להאמין. אולי מחר אני אבין שזו מציאות אבל כרגע אני פשוט מאמין.  אני רוצה להודות לכל מי שתמך בי. זהו באמת יום מיוחד, לא רק בשבילי אבל גם בשביל משפחתי, מעריציי, הענף ולארצי."

מזל טוב גבריאל מדינה על אליפות העולם לשנת 2014 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים