חדשות
חדשותגלישה ← כן לממן סוכן: חברת ביטוח אוסטרלית מציעה פוליסה נגד תקיפות כרישים

כן לממן סוכן: חברת ביטוח אוסטרלית מציעה פוליסה נגד תקיפות כרישים

מאת יואב נקש מאי 04, 2016

למה לממן סוכן? כי אם חס ושלום חלק מגופך יהפוך לנשנוש על ידי דג טורף אז לפחות יהיה לך מאיפה לשלם את הוצאות הטיפול או למשפחתך יהיה מאיפה לשלם את הוצאות הלוויה. סליחה אם הדברים קצת בוטים אבל זו האמת שבמקרי תקיפות הכרישים. תאונות שנגרמות כתוצאה מאסונות טבע נופלות בעיקר על הממשל אבל תאונות שנגרמות בגלל דג טורף בטבע אינן נכללות בסל הביטוחים של האדם הממוצע. חברת ביטוח באוסטרליה הבינה שיש כאן מקום לנעוץ שיניים ואפילו לעשות רווח קטן, ובפוליסת הביטוח שלה היא כללה סעיף על תקיפות כרישים. שוקה, לטיפולך.

בשנים האחרונות הכרישים הפכו לאימת האוסטרלים שבלית ברירה נאלצים למגן עצמם במים ומהשמים. להוצאות המיגון הרבות של הממשל האוסטרלי יש כיסוי, אך במקרי תקיפה קטלניים או/ו שגרמו לפציעות חמורות של רוחצים, האזרח נדרש לשלם יקר מאוד מכיסו הפרטי. כל הנטל של מימון הטיפול הרפואי נופל על הקורבן ויכול להגיע למאות אלפי דולרים בשנה הראשונה לפציעתו ועד הון עתק בשנים שאח"כ (תלוי בחומרת הפציעה). בשנה שעברה מיק פאנינג תרם 70,000 דולרים לטיפול רפואי בגולש שנפצע קשה מתקיפת כריש ואלמלא עזרתו, מצבו הפיזי של הגולש היה מחמיר ובאותה מידה גם מצבה הכלכלי של משפחתו.

על אף שהסיכויים לאבד רגל מתקיפת כריש שואפים לאפס זה עדיין יכאב יותר אם במידה וזה יקרה לא תעשו מזה כסף או שגרוע מזה, תפסידו כסף. חברות ביטוח זה לא בדיוק משהו שאנחנו ששים לממן אבל מכורח המציאות אין לנו הרבה ברירות כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יביא יום. המנטרה של חברות ביטוח זה "לא לשלם" ואח"כ לתרץ את זה בסעיף שכתוב באותיות קטנטנות שבו מצויין כי "הפוליסה לא מכסה". עם זאת ישנם סעיפים ברורים יותר או מקרים שבהם חברת הביטוח אולי לא תעשה שרירים ולהבטחתה תכסה את כל הוצאות הטיפולים... כך לפחות אפשר לקוות ככל שנוגע לתקיפות כרישים.

No Worries Mate... אני מבוטח :)

חברת הביטוח האוסטרלית Mona Vale מציעה "פוליסת תקיפות הכרישים" ובעבור סכום סמלי של 137 דולרים בשנה אתם מכוסים בכל תאונה ומפגש עם אלפי שיניים חדות (ותהיו בטוחים שעד שזה יקרה, סוכניה של החברה ישבו כל יום על החוף וישתו שייקים מקשית...). פוליסת הבטוח כוללת מספר סעיפים עם כיסוי של עד 50,000 דולרים לפציעה, מוות או נעדרות (טפו טפו לא עלינו). להלן סעיפיה:

  • מוות ו/או נכות קבועה
  • שיתוק קבוע או חשוך מרפא של הגפיים
  • אובדן ראייה מוחלט באחת או בשתי העיניים
  • אובדן מוחלט וקבוע של שימוש בגפה אחת או שתיים
  • איבוד השפיות ללא אפשרות לריפוי
  • אובדן מוחלט של השמיעה באוזן אחת או שתים
  • אובדן מוחלט של אצבעות, בהונות, עדשת העין והמפרקים
  • נכות חלקית או זמניות שנגרמו במישרין אך ורק על ידי הפציעה
  • עצמות שבורות
  • נעדרות

רעיון פוליסת הביטוח מתקיפות כרישים עלתה ביוזמתו של מנהל מועדון גלישה מקומי במונה ווייל שחשב שזה יהיה נכון להעניק בטחון כלכלי לגולשים. ביטוח זה הוא הראשון מסוגו ביבשת אוסטרליה וייתכן שעוד חברות ילכו בעתיד בעקבותיהם. ככה זה... כרישים במים וכרישים על החוף,  לעיתים אין ברירה אלא לממן סוכן עם שיניים חדות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים