שקוף שיורד שלג... זהירות שביר: סנובורד מזכוכית

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

הנופים שנפרשים מפסגות ההרים המושלגים, האוויר הצלול של הגבהים והשלג הפריך. להקשיב לרחש פתיתי השלג מתפצפצים בזמן שגולשים על המדרונות המהירים במקצב מדוד, הם סך הדברים שעושים את חווית הסנובורד למוחשית. בכדי להמתיק את החוויה חברת "סיגנאל סנובורדס" פיתחה סנובורד יחיד במינו וראשון מסוגו המיוצר מזכוכית. שקוף שיורד שלג בכתבה הבאה:)

חברת "סיגנאל סנובורדס" (Signal Snowboards) רצתה להעניק לגולשים בדיוק את אותה חוויה אחרת ושונה, והם החליטו לייצר סנובורד מחומר שרבים יראו בו כבלתי אפשרי ליישום: מזכוכית. כל אחד מאיתנו מכיר את אופיו של החומר השביר, ולבטח מיודעים לעובדה שבקבוק או כוס זכוכית יכולים להתנפץ לאלפי רסיסים. על אחת כמה וכמה, כשבונים סנובורד מזכוכית המשימה באמת נראית נפיצה ושברירית. כיצד יכול סנובורד מזכוכית להחזיק את מלוא עומס הכובד של הגולש וזאת בשעה שהוא משקיע כוחות גדולים עם רגליו ומסובב את גופו בדהירה מהירה במדרונות תלולים? האם סנובורד מזכוכית יכול להחזיק מעמד בחיתוכים חדים או במעבר בין מהמורות (קפיצות) שבהן משקיעים כוח רב על קצותיו? בכדי לענות על השאלות החליטו בחברה להעמיד את הפיתוח של הסנובורד מזכוכית לניסיון אמיתי מחוץ לתנאי המעבדה.

galss made snowboard סנוובורד סנואבורד מזכוכית

במסגרת פרויקט הסרטונים "Every Third Thursday" של חברת סיגנאל, נסע היו"ר דייב לי (Dave Lee) לאיטליה בכדי להגשים את החלום של הסקייטבורד מזכוכית. האיטלקים ידועים כמומחים בתחום הזכוכית, אומנים ומובילי דרך בטכנולוגיות זכוכית מתקדמות. תהליך הייצור התחיל בחברה האיטלקית Vetreria Aurora המתמחה בייצור זכוכיות מגוונות לשימוש מוצרים רבים. בחברה זו הם חתכו שתי חתיכות זכוכית במידות מדויקות של סנובורד. שתי החתיכות הומסו בתנור מיוחד בכדי לעצב את צורתם ולאחר מכן קדחו בהם בזהירות חורים שמיועדים לחיבור הרצועות. משם, שתי חתיכות הזכוכית שאמורות להרכיב את הסנובורד המשיכו אל חברת Viraver Technologies המתמחה בגילוון ובהקשחה של חומרי הזכוכית למיניהם. שתי החתיכות עברו תהליך כימי שחיבר ביניהם והעניקו להם חוסן נוסף שימנע עד כמה שאפשר את האפשרות לניפוצם. לאחר תהליך ההקשחה, שתי החתיכות "נאפו" בשקית ואקום עם הגרפיקה במשך יממה. ולאחר שתהליך הייצור נגמר כל שנותר הוא לבדוק את הסנובורד השקוף בגלישה.

באתר הסקי של אבטונה (Abetone), דייב שלף את הסנובורד השקוף בהתלהבות רבה ונתן לעמיתו האיטלקי להתנסות בו לראשונה. הניסיון הוכיח את עצמו כבלתי צפוי: בירידות תלולות הוא היה מהיר ביותר אך בירידות מתונות הוא כמעט ונעצר. כשהמדרון היה חלק, הסנובורד הסתובב וחתך בשלג באופן מושלם אבל לאחר שעתיים של גלישה אינטנסיבית, הסנובורד נסדק ונשבר תחת הלחצים הרבים שהופעלו עליו ובגלל מהמורות ואבנים. דייב קיבל את העובדה על שבירתו של הסנובורד בצורה בוגרת ומציאותית, אחרי הכל הוא ידע שמדובר בצעצוע מזכוכית :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים