חדשות
חדשותסביבה ← שלישי ים כי טוב: פעילות ניקיון חופים באשדוד שתעשה לכם גם נקי בנשמה

שלישי ים כי טוב: פעילות ניקיון חופים באשדוד שתעשה לכם גם נקי בנשמה

מאת יואב נקש אוגוסט 29, 2019

ככה, ובאופן טבעי, יהיה מי שירים לכלוך בחופי הים ולבסוף גם ירים יוזמה. נוי שושן מוזיקנסקי בת ה-31 היא שוחרת סביבה מאשדוד שהים זורם בעורקיה ובנפשה כמיהה אמיתית לשינוי. היא לא יכולה היתה להתעלם מהפסולת הרבה שמוטלת על החוף ופתחה בפעילות ניקיון התנדבותית שתכליתה הגברת המודעות לשמירה על הניקיון בחופים ופעילות קהילתית אקטיבית לאיסוף הפסולת.

היזומה "שלישי ים כי טוב" היא פעילות שמתקיימת בכל יום שלישי אחרון של כל חודש. בפעילות זו משלבת נוי הדרכה והסבר לצד הניקיון והיא נעזרת באגף החופים בעיריית אשדוד שמספק עבורה כפפות ושקיות רב פעמיות. בפעילותה היזומה נוי גם מקווה להשפיע על התנהלות בתי עסק מקומיים הנמצאים בקרבה לחופים ובקידום השימוש שלהם במוצרים רב פעמיים.

חייבים לעשות מעשה ולנקות את כל הפסולת שעל החוף. נוי שושן מוזיקנסקי עושה שינוי בשטח ובתודעה עם פעילות יזומה. (תמונות: שלישי ים כי טוב)

בחזונה נוי מקווה ליצור פעילות קהילתית קבועה לקהל הרחב בחופי אשדוד- ואולי אף מעבר -  תוך כדי הטמעת מסרים סביבתיים דרך פעילויות והפעלות בהקשר סביבתי נרחב. "החלום שלי הוא ליצור שינוי כדי לחיות בסביבה טובה יותר. שינוי כללי, תפיסתי, חינוכי, להעביר את המסר שאנו חיים בעולם שהולך ונהרס, שחייבים לתקן את שקלקלנו”, מסבירה נוי.

פעילות התנדבותית שתכליתה גם הסברתית. (תמונות: שלישי ים כי טוב)

"הפעילות הזו מיועדת לכל אדם באשר הוא, חובב ים ושוחר סביבה", היא מוסיפה. "פעילות המיועדת לכל הגילאים, למשפחות ולכל מי שמעוניין לעשות מעשה טוב עבור החוף המקומי שלו והים של כולם". פעילויות אלו מתקיימות בדר"כ בשעות אחה"צ והקרובה שבינהם ביום שישי 30.08.2019 בחוף חברת החשמל. פרטים נוספים ותאריכים עתידיים ניתן ללקט בעמוד הפייסבוק של היוזמה. או בכתובת המייל הבאה:yamkitov@gmail.com. נאחל הצלחה רבה לנוי על פעילותה וכן ירבו כמותה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים