חדשות
חדשותהצינור ← לצלול עם גוגל ולטייל על קרקעית הים – חדש מבית Google Maps פרויקט אוקיאנוסים

לצלול עם גוגל ולטייל על קרקעית הים – חדש מבית Google Maps פרויקט אוקיאנוסים

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

אחרי שהלכנו על כל פינה יבשתית ברחבי העולם, הרחקנו עד לקטבים וטיילנו בין כוכבי החלל, זה היה רק עניין של זמן עד שגם נמצא את עצמנו מטיילים על קרקעית הים. הסטריט וויו (Street View) המפורסם של גוגל שבו ניתן לטייל בין דרכים יבשתיות לקח משקפת ובלוני חמצן וירד אל מתחת לפני הים.

לצלול עם גוגל ולטייל על קרקעית הים ? חדש מבית Google Maps Google Maps Dives the Oceans for Underwater Street Views

פרויקט "גוגל אוקיאנוסים" כבר צלל אל מתחת לפני המים והלך על חופים נבחרים ברחבי העולם: הוא טייל על חוף ימה של סאן פרנסיסקו, טייל בין שוניות קוראל בברמודה, בין אריות ים שמשתעשים בגלאפאגוס, צבי ים ששוחים בשונית הגדולה של אוסטרליה ובאיים אקזוטים נוספים ושמורות טבע ימיות נוספות באוקיאנוס הפסיפי. בכל אותם מקומות ניתן לטייל על חולות הים בין נפלאות העולם התת-ימי ולטייל בין שוניות ודגים בשלל צבעים.

תצוגות: Playful Galapagos sea lions מאת ‏מפות Google

כעת מודיע צוות Google Maps על הוספת יעד אקזוטי לעולם הטיול התת-ימי באזור מקסיקו. הפרויקט של תיעוד שמורת הטבע הימית במקסיקו נעשה בשיתוף מכון המחקר Catlin Seaview שממפה בצילום רזולוציה גבוהה את השוניות שנמצאות בסכנת הכחדה במעקב של אורך זמן. הפרויקט הצילומי מאפשר תמונה פנורמית של 360 מעלות שבו מדענים וחוקרים יוכלו לפקח על בריאות השוניות ולהציג בפני תושבי הכדור הכחול את הנפלאות ששוכנים מתחת לגלי הים ולגביר את המודעות לסיכונים הסביבתיים שמאיימים על שלמותם.

תצוגות: The Underwater Museum of Isla Mujeres מאת ‏מפות Google

הצילומים החדשים מציגים את היעדים הימיים של איסלה מוחרס (Isla Mujeres) וקנקון (Cancun) בדרום-מזרח חופה של מקסיקו. הצלמים של גוגל מאפס תפסו בעדשתם לווייתן ששחה בקרב לאיסלה קונטוי (Isla Contoy) בצפון קנקון ומכונית שהוטבעה בכוונה לשמש בית גידול ימי באזור איסלה מוחרס המשמש כמוזיאון תת-ימי.

 

פרויקט גוגל מאפס לוקח אותנו למחוזות רחוקים ובחינם אין-כסף. כמובן שאין כמו החוויה של טיול פיזי במקומות נידחים אך זה בהחלט מנחם לצלול אל מתחת לפני הים בזמן שאנו ישובים בקומפורט זון שלנו על היבשה. הסיכוי שנבחין בצוללן של גוגל שהולך מתחת לגלשן ומצלם את הנעשה נראה קרוב מתמיד... רק אל תשכחו לחייך כשזה יקרה:)

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים