מייקל תומסון, מייסד חברת Gotcha, נעצר בחשד לסחר בסמים

מאת יואב נקש יוני 26, 2015

ידיעה מרעישה עושה גלי צונאמי בענף הגלישה העולמי: אישיות מאוד מוכרת, ידועה וותיקה בתעשיית הגלישה הסתבך עם החוק בשימוש ובלדרות של סמים. מייקל תומסון (Michael Tomson), מייסד ענקית אופנת הגלישה Gotcha, נתפס בביתו שבלגונה ביץ' בקליפורניה עם 52 גרם של סם מסוג קוקאין ששוויו מוערך בכ-$2000. כמו כן נתפסו בביתו משקל אלקטרוני ושקיות קטנות שמשמשות לאריזת כמויות סם אישיות שכנראה והיו מיועדות למסחר.

מייקל אליוט תומסון (Michael Elliot Tomson) נולד בדרבן (Durban) בשנת 1954. בשנות ה-70' וה-80' תומסון נחשב לאחד מגולשי הגלים הטובים ביותר בעולם. הגולש הדרום אפריקאי התבלט בענף הגלישה המקצועני שנודע לימים כ-IPS' וסיים את סבב הגלישה העולמי (ה-Circuit) בשנת 1976 במקום החמישי. תומסון היה מגולש הרגולר הראשונים שצלח את הצינורות של פייפ-ליין בתנאי ים גבוהים והוכיח לעולם שלא רק גולשי גופי יכולים לקדוח את הגל של North Shore הוואי.

בשנת 1978, תומסון העתיק את ביתו מדרום אפריקה ללגונה ביץ' (Laguna Beach) בקליפורניה ובמוסך ביתו הוא הקים את חברת אופנת הגלישה Gotcha. עשור לאחר מכן, המותג הפך להיות אייקון אופנתי בתעשיית הגלישה וזכה להצלחה כבירה עם רווחי מכירות של $65 מיליון דולר. בשנת 5200 תומסון מכר את החברה ל- Perry Ellis International.

במהלך העשורים האחרונים תומסון גם ייסד את מגזין הגלישה "Down The Line" ועבד כעיתונאי עבור מגזין Surfer. הוא הספיק גם לככב במספר סרטי גלישה כגון "Free RIde", "Tubular swell", "Fantasea", "Bustin' Down The Door ובין השנים 1990-1999 הוא כיהן כנשיא התאחדות התעשיינים בענף הגלישה (SIMA).

היכן שהוא בשנת 2010 החל תומסון להתסך עם כוחות השיטור והחוק. בשנת 2013 הוא נעצר לאחר שהיה מעורב בתאונת דרכים וברכבו נמצא סם מסוג קוקאין. תומסון נעצר והואשם בגין אחזקת סם אסור ושוחרר לביתו לאחר ששילם ערבות על סך $25,000. כאמור, לפני מספר ימים תומסון נעצר פעם נוספת על שימוש בסם, אחזקתו וחשד למסחר בעת ששוטרים הגיעו לביתו כחלק מחיפוש שגרתי בתקופת המבחן שלו. תפיסתו של תומסון כנראה תפעיל את העונש של "מאסר על תנאי" שדנו לו בעבר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים