חדשות
חדשותגלישה ← גרין פריידי: פטגוניה תתרום 100 אחוז ממכירותיה ב'יום שישי השחור'

גרין פריידי: פטגוניה תתרום 100 אחוז ממכירותיה ב'יום שישי השחור'

מאת יואב נקש נובמבר 23, 2016

זה ידוע לכל שפטגוניה היא חברה מובילה בתחום האקטיביזם הסביבתי ומשקיעה רבות בפיתוח מוצרים ייחודיים שלהם טביעת אצבע קטנה עד כמה שרק אפשר על הטבע. בתעשיית הגלישה העולמית ישנן חברות שמוכרות הון עתק של מוצרים מידי יום אבל אין הרבה כאלו כמו פטגוניה שאינן מתפשרות על איכות ומרשות לעצמן להרוויח מעט ולתרום הכל. בדרכה הירוקה, Patagonia מוכיחה שהאג'נדה שלה לשמירה על הכדור הכחול זה לא דבר שבהכרח פוגע בניהול עסק מצליח - להפך. בדרך זו כולם מרוויחים.

ב-40 שנות פעילותה, חברת הבגדים האמריקאית תרמה לא פחות מ-80 מיליון דולרים לעמותות שונות וארגונים בתחום הסביבה. בשבוע זה שבו מתקיים טירוף הקניות של "בלאק פריידי", פטגוניה עושה צעד פילנתרופי נוסף ומודיעה כי היא תתרום 100% מסך כל המכירות שלה ב"יום שישי השחור" שחל ב- 25 בנובמבר. את ההכנסות היא תתרום לארגונים אשר פועלים לשמירה על ניקיון האוויר, טוהר המים והאדמה.

"אנחנו יודעים בוודאות ולפיכך עלינו לפעול בנחישות. שינויים קיצוניים באקלים, במים ובזיהום האוויר, מביאים להכחדה של מיני חיים שונים ולאירוזיה של הרובד העליון של הקרקע", אומרת מנכ"לית פטגוניה רוז מרסאריו (Rose Marcario). "הסכנות שאורבות לפתחנו משפיעות על אוכלסיות אנשים בכל רובד פוליטי ודמוגרפי ובכל מדינה. על כולנו לשאוף לסביבה בריאה ולהנחיל זאת לילדינו ולנכדינו".

אם כבר לבזבז כסף אז תעשו את זה למען הכדור. חנות פטגוניה מוכנה לקראת טירוף הקניות של שישי השחור.

באופן מסורתי חברת פטגוניה תורמת לעמותות עממיות וסביבתיות 1% מכלל מכירותיה העולמיות בחנויות ובאתר המקוון שברשותה, אבל ב"זמנים קשים ומפלגים אלו", כדבריה, היא מרגישה מחוייבת להעניק לעולם הרבה מעבר. יוזמת ה-1% זו מגמה עולמית שמשתתפים בה כ-1200 חברות ועמותות ללא מטרות רווח ב-40 מדינות ברחבי העולם. ב"בלאק פריידי" הקרוב שבו יצאו ההמונים לשגעון הקניות השנתי, פטגוניה תעניק מתנה אחת גדולה לכולם - לעמותות, לצרכנים ולכדור הארץ כמובן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים