חדשות
חדשותגלישה ← יש גם גולש. גרג לונג מועמד לתואר ה- National Geographic adeventurer לשנת 2014

יש גם גולש. גרג לונג מועמד לתואר ה- National Geographic adeventurer לשנת 2014

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

מידי שנה מציג המגזין היוקרתי נשיונל ג'אוגרפיק את האנשים שהתעלו מעל כולם והגיעו להישגים מעוררי השראה בתחום הספורט האתגרי. לתואר ה- National Geogrphic Adventurer מועמדים האמיצים שבאנשים ואשר לכל אחד מהם רוח לחימה ויצר הרפתקנות שבוער בנפשם. המועמדים לשנה זו הם שחיינים, אצנים, סנואובורדרים, מטפסי הרים, אלפיניסטים וישנה גם נציגות של כבוד לגולשי הגלים עם מועמדותו של גרג לונג (Greg Long) גולשי גלי הענק.

יש גם גולש. בין המועמדים של National Geographic adeventurer גרג לונג Greg Long nominated for National Geographic's

גרג לונג, הגולש בן ה-30 מסאן קלמנטה (San Clemente) קליפורניה, הוא אחד מגולשי גלי הענק הנערצים ביותר בעולם. הוא זכה 6 פעמים בקטגוריות שונות של טקס פרסי גלי הענק של הבילבונג XXL, היה אלוף העולם בסבב גלי הענק לשנים 2012-13 ולרשימה זו מתווספות אליפויות גדולות אחרות משנים עברו ותוארו ב-2012 כ"איש הים של השנה". – לונג הוא הגולש שזכה במספר הרב ביותר של אליפויות ותארים יותר מכל גולש אחר בתחומו וידוע בסגנונו המתבטא בתפיסת גלי הענק בחתירה. כהוקרה על הישגיו הרבים, על נחישותו וגבורתו הוא מועמד לתואר ה- Adventurer (הרפתקן) של מגזין נשיונל ג'יאוגפריק לשנת 2014.

הריגוש שבגלישה על גלי ענק ויצר ההרפתקנות של גרג לונג כמעט ועלו לו בחייו כשב-21.12.2012 הוא היה קרוב לאבד את חייו. 160 ק"מ מחופי קליפורניה, קורטיז באנק (Cortes Bank) הוא יעד שבו גולשי גלי הענק מאתגרים עצמם ומסכנים את חייהם ברכיבה על אחד מהגלים הגבוהים בעולם. לאחר שנפל מגל בגובה של 70 פיט (20 מטרים), גרג לונג נקבר תחת 3 שבירות גלים ואיבד את הכרתו. חבריו לצוות הצילו אותו ממש על הסף, טיפלו בו וייצבו את מצבו. משם לונג הוטס ע"י מסוק של חיל הים האמריקאי להמשך טיפול בבי"ח בסאן דייגו. יממה לאחר מכן הוא שוחרר מביה"ח אך הטראומה שחווה הביאה אותו לחשוב על עתידו, משפחתו וחבריו הקרובים ועל כך שאולי הייתה זו הפעם האחרונה שהוא מסכן את חייו.

המועמדות של לונג לתואר הנכבד של מגזין נשיונל ג'אוגרפיק לא התאפשר בגלל המקרה שחווה אלא בזכות אומץ ליבו וחוזק רוחו כשהצליח להתגבר על פחדיו וחזר לפסגה של הגלים והאליפויות. לונג חידש את השתתפותו בסבב התחרויות וכחודש לאחר המקרה מיקם את עצמו בגמר של תחרות המוזמנים של מאבריקס (Mavericks) וקיבל את הניקוד הגבוה ביותר בסבב גלי הענק לשנה זו. בחודש מאי הוא זכה בטקס פרסי ה-XXL בקטגוריה של "התצוגה הטובה של השנה" (Best Overall Performance).

diana nyad דיאנה ניאד

יחד עם לונג מועמדים אנשים ואתלטים ראויים, משכמם ומעלה: אלפיניסטים, שחיינים, סקי, קיאקיסטים, סנואובורדר וגם מועמדים מהתחום הקהילתי והסביבתי. אך מבין כולם ישנה מועמדת אחת שצריך לתת את הדעת להישגה המדהים וזוהי השחיינית דיאנה ניאד (Diana Nyad) בת ה-64 ששחתה מרחק של 110מייל מקובה ועד לפלורידה ארה"ב בשחייה רצופה שנמשכה 53 שעות!

בין רשימת הזוכים של שנים עברו בתואר "Adventurer of the year" של מגזין נשיונל ג'יאוגרפיק, נמצא את "קופץ הבסיס" (Base Jumper) פליקס באומגרטנר (Felix Baumgartner), האסטרונאוט ג'ון גרונספלד (John Grunsfeld) ו... קלי סלייטר הלג'נד כמובן.

במקום שבו ענף הגלישה נכנס למשבצת של תארי כבוד, גרג לונג הוא השגריר הטוב ביותר שיכול לייצגו. עם אישיות כובשת, דרך חיים אמיצה ואהבה גדולה לים, גרג לונג שם את הגלישה בגובה פסגות הגלים עליהם הוא רוכב. אם אתם מעוניינים לקחת חלק בבחירת המועמד/ת המועדף/ת שלכם היכנסו לקישור הבא והשתתפו בבחירתו/ה.  ניתן לבחור פעם אחת ביום עד ל-31 בינואר 2014, והזוכים יוכרזו בפברואר 2014. בהצלחה!

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים