הגלשן המיתולוגי של גרג נול משנות ה-60' נמכר ב-48 אלף דולרים

מאת יואב נקש אוקטובר 02, 2015

שמו של גרג נול (Greg Noll) הולך לפניו וכינויו "Da Bull" ניתן לו אי אז בשנת 1964 כשהיה הגולש הראשון לתפוס את גלי הענק שנשברו בקו השני של הריף בפייפליין. חלוץ גלישת גלי הענק מהוואי נודע גם בזכות התמונה שלו עם סימן ההיכר הנצחי של מכנסי השורט עם הפסים (שמהם עשה בהמשך גם ביזניס). השורט של אותם שנים אולי כבר בלוי מידי אבל הגלשן שלו Rhino-Chaser נותר במצב טוב ובימים אלו גם נמכר בהון.

גרג נול הוא איש אשכולות ואגדה מהלכת בהוואי הנחשב גם לדמות מובילה בספורט הגלישה בכל רחבי העולם. הוא גולש, חלוץ גלישת גלי הענק, שייפר של גלשנים וגם עשה קריירה בתור צלם עם כמה סרטים קלאסיים שאותם הפיק בשנות ה-60'-70'. תמונתו עם מכנסי הפסים כשהוא מחזיק בגלשן ארוך על רקע גל ענק בפייפליין, הפך לאחד מהתיעודים הוויזואלים הכי מפורסמים בגלישה. בשל כך, אין זה מפתיע שהגלשן המיתולוגי שלו שעליו גלש בשנת 1967 בתחרות דיוק קהאנמוקו קלאסיק יימכר בסכום הגבוה ביותר אי פעם במכירה פומבית בתחום הגלישה.

גלשן ה-Rhino-Chaser שעלה אבק בביתו של נול, נמכר במחיר שיא של חפצי גלישה במכריה פומבית

כאמור, גלשן הלונגבורד Rhino-Chaser שישב בביתו של נול במשך 50 שנה, נמכר בסכום של 48 אלף דולרים במכירה פומבית של חפצי גלישה בקליפורניה. לפני שהקונים הניפו את ידיהם שוויו של הגלשן הוערך ב-18-30 אלף דולרים אך כאמור הסכום הסופי שהוצע לקנייתו הפך אותו לגלשן הווינטג' היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית שכזו.

גרג נול וטום קארן במכירה הפומבית בקליפורניה. משמאל גלשני הווינטז' שהוצגו באירוע

מלבד גרג נול, במכירה פומבית זו שנערכה בערב יום שבת של ה-26 בספטמבר נכחו אנשי מפתח ואגדות גלישה נוספות כגון טום קארן, שון תומסון, טום מוריי ועוד. לא זו בלבד שבמכירה פומבית זו הציגו חפצים סמליים ביותר מהיסטוריית הגלישה אלא שהייתה זו גם דרך להעניק חזרה לקהילה שכן כל הכנסות האירוע נתרמו למטרות צדקה.

Da Bull גולש בהוואי עם מכנסי הפסים שמזוהים איתו אולי יותר מכל.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים