גיטאר הירו: פורט על הגיטרה בזמן שגולש על הגלים

מאת יואב נקש מרץ 06, 2015

רחש הגלים זו המוזיקה של הים ורוקנרול בגיטרה חשמלית זו המוזיקה על הגלים. מסתבר שישנו אדם שיכול לשלב את שני הסגנונות בזמן שהוא גולש על הגל. עם גיטרת הפנדר היקרה שלו מייקל דולסי פורט נעימות מוזיקליות של גלישה שבוקעות מהמגבר שממוקם על חרטום הגלשן. זה מתנגן מעניין אבל הווליום של הים דומיננטי הרבה יותר.

מייקל דולסי (Michael Dolsey)  אוהב לנגן מוזיקת רוקנ'רול אבל הוא גם אוהב לגלוש. מכיוון שהוא לא מסוגל להחליט מה הוא אוהב יותר אז הוא בחר פשוט לעשות את שניהם. דולסי הוא אולי הגולש הראשון שהעז להכניס את הציוד המוזיקלי, החשמלי והיקר שלו אל הים ולפרוט על גיטרת הפנדר (Fender) בזמן שהוא גולש על הגל.

פנדר על הגלים. פרסומות "גלישת הגיטרות" של שנות ה-60'-70'

מקור הרעיון של גלישה עם גיטרה חשמלית החל בפרסום שעשתה חברת "פנדר" בשנות ה-60'. החברה הציגה סדרת מודעות פרסומיות בשחור על גבי לבן, שבהן נראים גולשים אוחזים בגיטרות בזמן שהם גולשים על הגלים. אבל הגיטרות של הפרסומות לא היו מחוברות למגבר והגולשים רק "עשו את עצמם" פורטים עליהן. מייקל דוסי לעומת זאת, היה הראשון לנגן ולהשמיע את הנעימות של צלילי הפנדר על במת הים בזמן שהוא גולש - משימה לא קלה בכלל.

הגולש המבוגר מווירג'ניה, לקח ריזיקה גדולה, לא רק בגלל שהוא הכניס ציוד חשמלי יקר למים אלא בגלל שהוא ניגן נעימה שהייתה יכולה לתת לו השראה... לנפילה. כשהוא סיים לחתור על הסאפ והניח את המשוט הוא אחז בגיטרה והחל לפרוט את צלילי ה-"Wipeout" של להקת ה-Surfaris משנות ה-50' (להקה המזוהה עם מוזיקת הגלישה שחבריה נגנו עם פנדרים).

צלילי ה-Wipeout שבuקעים מהפנדרים של להקת ה-Surfaris

"בשביל להשמיע מוזיקה של גלישה, אין דבר שמשתווה לסאונד של הפנדר", אומר דוסי. "הדרך שהם קידמו את מכירתם עם ההקשר שעשו לגלישה הוא ייחודי רק להם". בקליפ הבא של דוסי הוא נראה מנגן על הגיטרה אך צלילי הפנדר בקושי נשמעים, אולי בגלל האיטם של מצלמת הגו-פרו או הרחש / מוזיקה שלל הגלים.

מייקל דולסי פורט על הגלים וגולש על הגיטרה... או שלהפך?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים