אזיקים בגלל גלים: ממתי הגלישה בפלורידה הפכה לפשע?

מאת יואב נקש מאי 09, 2016

זה נראה אבסורד לחלוטין! ולא רק בגלל שאוזקים אדם על שהוא גלש על הגלים אלא מכיוון שזה נעשה באותה מדינה בארצות הברית שממנה הגיע אלוף העולם 11 פעמים. האבסורד הזה שארע ב-06 במאי 2016 בחוף ברדנטון (Bradenton) בפלורידה מוכיח עד כמה דבר לא השתנה בתפיסה הסטריאוטיפית של רשויות החוק - הגולשים שמממשים את החופש שלהם בפעילות שאינה מזיקה, נאזקים בידייהם כמו אחרוני העבריינים ופורעי חוק מסוכנים.

ארבעה שוטרים לפחות, שתי ניידות על החוף וסירת שיטור ימי שמפטרלת במים... זה מה שנדרש בכדי לאזוק שני גולשי גלים בחוף ברדנטון שבסנשיין סטייט האמריקאי. בחודשים מאי-יוני מתרחשת תופעה שמושכת אליה גולשים נלהבים רבים. תנאי גאות בשילוב רוחות חזקות מפיקים גל נמוך בגובה ברך עם צינור ארוך וכייפי. אלא מה? הגל הזה נשבר בקרבה למזח שמאיזו סיבה (ככל הנראה בטיחותית) רשויות החוק החליטו שאסור לגלוש בקרבתו.

התיעוד של המעצר: ממתי הפכה הגלישה לפשע שבגללו צריך כוח שיטור ענק?

הצילום שבו השוטרים מתועדים מוציאים את הגולשים מהמים ואוזקים אותם הוא לא פחות משערורייתי. גולשים רבים ותושבים מקומיים ביטאו את זעמם בתסכול רב מהרשויות שמבזבזות את כספי המיסים שלהם, מטרידים אזרחים טובים ומענישים באופן לא מידתי חבורת גולשים שנהנית מסשן גלישה תמים. לפני 15 שנה ובעונת הרחצה היה אסור לגלוש בשעות מסויימות אבל לטענת תושבי המקום, כיום בחוף ברנדטון אין שלטים האוסרים על גלישה וגם כפי שנראה בסרטון לא היו רוחצים במים.

חוף ברדנטון. גלי המפרץ הקטנטנים עם הצינורות המדליקים. תופעה קצרה שמתרחשת בחודשים מאי-יוני.

"אני גולש כאן כבר למעלה משני עשורים", כתב גולש מקומי בשם מת'יו הולנד. "אין פה שלטים שמורים כי אסור לגלוש באזור ואם יש הוראה כזו אז היא אמורה להיות ברורה ותקפה לכולם בתאריך או ביום מסויים. גלישה היא אומנות טהורה וטבעית, מה רע היא עשתה לחברה?"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים