בתכנון: בריכת גלים בהוואי בהשראת הסרט The Endless Summer

מאת יואב נקש ספטמבר 19, 2014

גם אם החוף הצפוני של אואהו (Oahu) בהוואי נחשב לאחד המקומות עם הגלים הטובים ביותר בעולם, זה לא אומר שאי אפשר להקים שם קומפלקס של בריכת גלים מלאכותית. יש אמנם עוד מספר שנים עד שהריזורט יוקם אבל התכנון כבר יצא לדרך... עוד כמה שנים ולפייפליין יהיה מתחרה.

גם אם החוף הצפוני של אואהו (Oahu) בהוואי נחשב לאחד המקומות עם הגלים הטובים ביותר בעולם, זה לא אומר שאי אפשר להקים שם קומפלקס של בריכת גלים מלאכותית. יש אמנם עוד מספר שנים עד שהריזורט יוקם אבל התכנון כבר יצא לדרך... עוד כמה שנים ולפייפליין יהיה מתחרה.

החוף הצפוני של אואהו שידוע בכינויו "The Seven Mile Miracle" (קסם שבעת המיילים) נקרא כך בגלל רצועת החוף הארוכה שכוללת בתוכה כמה מהספוטים הקסומים ביותר בעולם לגלישה. ממש שם, ובקרבה מאוד גדולה לשבירות-העל תוקם בריכת הגלים המלאכותית הראשונה בהוואי. בריכת הגלים המלאכותית בגודל 4 דונמים תהיה הלב של כלל הריזורט התיירותי שמתוכנן לקום.

art4

משהו על התמונה

היזמים של פארק הגלישה מחברת Surf City Hui פנו לחברה American Wave Machines המתמחה בבניית בריכות גלים שיחלו בתכנון לטכנולוגיה שתשמש את יצירת  הגלים בפארק הגלישה." פילוסופיית עיצוב העל שלנו ליצירת הגל מתבססת על הדינמיקה של הים והחוף ולאו דווקא רק על שבירת הגלים הבודדת", מסביר ברוס מקפאראלנד מייסד חברת הגלים האמריקאית.

art3

משהו על התמונה הזאת שעכשיו (צולם על ידי דור דן)

 העיצוב הכולל, החוויה וההוויה של ריזורט בריכת הגלים תהיה בהשראת סרטי הגלישה המיתולוגיים משנות ה-60' The Endless Summer. היזמים, צ'אד ווטרס וטיילר גרין, רכשו את זכויות היוצרים של שם הסרט בכדי שיכולו לקרוא על שמו את ריזורט הגלישה. "הגלים שנפיק באנדלס סאמר ריזורט יוכלו להוריד את סף הפחד של גולשים מתחילים ולהעלות את רף המיומנות של הגולשים המקצוענים", מסביר צ'אד ווטרס (Chad Waters) ממיסדי חברת סרף סיטי (City Hui LLC) והיזם של בריכת הגלים.

art2

מלבד בריכת הגלים, מתחם ה-Endless Summer ריזורט יכלול 400 חדרי נופש, מסעדות, ספא, חנויות גלישה, מוזיאון גלישה ועוד. שנת הפתיחה של בריכת הגלים הראשונה בהוואי צפוייה להיות רק בשנת 2017. עד אז אפשר להתאמן עוד קצת על הגל של פייפליין.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים