חדשות

היה גדול בחייו: ברוק ליטל, הגולש האגדי מהוואי, נפטר בגיל 48

מאת יואב נקש פבואר 20, 2016

ענף הגלישה העולמי מרכין ראשו עם לכתו בטרם עת של אחד מאגדות גולשי גלי הענק מהוואי, ברוק ליטל (Brock Little) אשר נכנע למחלת הסרטן בגיל 48 בלבד. ליטל אשר החל לגלוש בשנת 1967 היה בין החלוצים ששמו את חותמם על הגלים הגבוהים של וויימיאה, מאבריקס וג'ואס. בדצמבר 1994 הוא היה בסשן הגלישה במאבריקס שבו טבע חברו מהוואי מארק פו. ליטל ייזכר לעד בסגנונו הרגוע בחיוכו הנוגה ואופיו המיוחד של גולש נשמה שעשה את שאהב בהנאה גמורה.

ברוק ליטל נולד בשנת 1967 בנאפה (Napa) קליפורניה. בגיל שלוש משפחתו עברה להתגורר בהוואי והוא החל לגלוש כשהיה בן שבע. ב-1980, ברוק הגיע לגמר אליפות ארה"ב בגלישה ובגיל 19 התבטא כשרונו בתחרות קווקיסילבר לזכר אדי אייקאו. ארבע שנים אח"כ הוא סיים את התחרות במקום השני.

ברוק ליטל היה ידוע בסגנוו הרגוע גם בגלי ענק של 20 פיט בוויימיאה. הוא אהב לטייל בעולם וזכה ללא מעט תמונות קאבר במגזינים נחשבים של גלישה והופעות רבות בסרטונים וסרטים כגון "Amazing Surf Stories," "The Endless Summer II," "In God's Hands" ועוד. כמו כן הוא כתב כתבות רבות במגזינים והעניק השראה רבה לדורות צעירים של צ'ארג'רים בהוואי הכוללים את שיין דוריאן וטוד צ'סר.

ה-23 בדצמבר 1994 הוא תאריך שליווה את ליטל עד יום מותו. בעת שגלש יחד עם חבריו מארק פו (Mark Foo) ומארק פרסונס על 15 פיט במאבריקס, הוא איבד קשר עין עם הו אשר נמצא מספר שעות לאחר מכן ללא רוח חיים. כשבוע לפני מותו שוחח איתו מיק פאנינג בטלפון על החיים ולדבריו "הוא היה מאוד כן והשלים עם מצבו. אחת מהתכונות שאני מכבד ומעריך אצלו היא שברוק כי לא ידע פחד והיווה השראה להרבה מאוד גולשים בעולם כולו".

לברוק ליטל היה חיוך שובה והרבה מאוד חברים ומעריצים שכיבדו אותו על היותו לא רק גולש אלא אדם נעים הליכות ובעל ערכי מוסר גבוהים. בעבורו גלישה על גלים גבוהים הייתה רק לשם ההנאה. בפוסט האחרון כתב ברוק שהוא היה בר מזל להיות מוקף באהבה. יהיה זכרו ברוך.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים