חדשות

אצבע בעין: שחיין הוציא את עינו של הכריש ובכך הציל את חייו

מאת יואב נקש אוקטובר 29, 2015

במרבית המקרים לקורבן תקיפת כריש אין מספיק זמן בשביל להגיב. במקרה הטוב, אם אפשר לכנות זאת כך, קורבן התקיפה נותר עם גדם בידו או ברגלו בזמן שהכריש שהחליט שהביס שלקח לא טעים לו, נעלם במצולות. אך הסיפור הבא שמגיע מהוואי הוא אחד מאותם מקרים בודדים שבהם הקורבן ניצל באורח פלא לאחר שנאבק בכריש. טוני לי (Tony Lee) נאבק בכריש בזמן שרגליו היו בתוך מלתעותיו אך פעולה תוקפנית אחת שעשה, היא שהצילה את חייו.

ממיטתו שבבית החולים, השחיין בן ה-44 מהוואי טוען שהיה מדובר ב'כריש מאסיבי' שתקף אותו. "לפתע וממשום מקום הרגשתי טלטול עז ברגל. הסתכלתי לאחור ואז הבחנתי בכריש. פשוט לא יכולתי להאמין" מספר טוני לערוץ החדשות KITV. "הוא היה בחור גדול ושתי רגליי היו בתוך הלוע שלו".

טוני נאסף על ידי קייאקיסט שהבהילו אל החוף. הוא איבד דם רב אך ניצל בזכות מאבקו ותושייתם של מחלציו.

הכריש היה נחוש לגרור אותו למצולות אבל לטוני לא הייתה כל כוונה להיכנע לו בלי להיאבק בו. "היו לי משקפי צלילה אז יכולתי לראות את מהלך הדברים מאוד בברור, ובכל אותו הזמן חשבתי שאם רק אמשיך להכות אותו ולהכניס לו אגרופים אז הוא ישחרר אותי", הוא אומר. " ברגע שהוא ניסה להטביע אותי פעם נוספת אז שלחתי את ידי קדימה ועם האצבע הוצאתי לו את העין. מיד אח"כ הוא עזב אותי. עליתי חזרה למפלס הים כשאני מחזיק את גלגל העין שלו בכף ידי."

למזלו הרב של טוני, אב בונו שחתרו בקרבה על קנו, שמעו את זעקותיו ונחלצו לעזרתו. "יכולתי להרגיש איך הדם ניגר מגופי וראיתי כתמי דם גדולים שנשארו מאחור. לא האמנתי שאשרוד את זה. הקייקאקיסטים חתרו מהר מאוד יחסית למרחק הרב שהיינו מהחוף. הם הצילו את חיי."

המקרה הטראומטי עדיין טרי וטוני לא מכחיש את העובדה כי הוא סובל מסיוטים ועל אף שהוא אוהב לגלוש כנראה שייקח לו עוד זמן רב עד שיחזור למים. במקרה התקיפה טוני איבד את כף רגלו והוא עבר ניתוח להצלת כף רגלו השניה. המאבק שניהל עם הכריש באומץ לב ותושייתם של האנשים שהיו בסביבה ונחלצו לעזרתו, הם שהצילו את חייו - ועל כך הוא אסיר תודה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים