חדשות

הוא עשה את זה! כריס ברטיש חצה את האוקיאנוס האטלנטי על סאפ

מאת יואב נקש מרץ 10, 2017

לאחר 4050 מייל ימי ו-93 ימי חתירה על סאפ, כריש ברטיש עשה את הבלתי יאומן והגיע בבוקר ה-9 במרץ 2017 לקו הגמר באנטיגואה שבקאריביים. במהלך חציית האטלנטי שאותה החל באגדיר שבמרוקו ב-6 בדצמבר 2016, הפאדל בורדר הדרום אפריקאי שהוא גם גולש מקצוען, קבע לכל הפחות שלושה שיאי גינס מעוררי הערצה: החתירה הארוכה ביותר על סאפ, זמן החתירה הממושך ביותר וחציית האטלנטי בחתירה בעמידה.

בהגיעו לחופי אנטיגואה לאחר מסע טראנס אטלנטי של שלושה חודשים, משפחתו וחבריו הריעו לקראתו. בכך הפך כריס ברטיש לאדם הראשון אי פעם שחצה את האטלנטי על סאפ - סולו וללא עזרה. הפאדל בורדר בן ה-42 השלים את המסע הימי המפרך עם כלי שייט שאותו בנה במיוחד לכך. הסאפ היה מאובזר בכל הנחוץ מבחינה טכנולוגית, ובטיחותית אבל את מה שלא היה לסאפ ברטיש הביא עם עצמו: כוח פיזי אדיר, תעצומות נפש גדולות, סיבולת איתנה והרבה רוח נתינה.

זה דרש ממני את כל מה שהיה לי בחמש השנים האחרונות. 72 השעות האחרונות היו הקשות ביותר בכל המסע של החצייה בגלל תנאי מזג אוויר קשים והכיוון ליעד הסופי", מסביר ברטיש.

כאמור, במהלך חציית האטלנטי כריס ברטיש שבר מספר שיאי עולם כשאחד מהם חתירה רצופה של 24 שעות במים פתוחים שבהם הוא גמע 115.82 קילומטרים. גולש גלי הענק לא רק שבר שיאים על חתירה כי אם גם הצליח לגייס סכום של 412,000 דולרים שאותם הוא תורם לקרן לילדים נזקקים. זהו לכל הדעות הישג אדיר ומטרה נעלה. כל הכבוד לברטיש!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)









צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.




צלם ים