גולשת בסרט: הלן האנט מגלה את הגל בסרט 'Ride'

מאת יואב נקש אפריל 23, 2015

פעם נוספת ספורט הגלישה פורץ את גבולות החומות היבשות של הוליווד ומרטיב את הקאסט במים מלוחים בהשראה לחיים אחרים וטובים. השחקנית והשחקנית הלן האנט (Helen Hunt) כבר בשנות החמישים של חייה ולאחר שנים של קריירת משחק עתירת פרסים ותארים היא מוסיפה קצת מלח לטעם הסרטים וטובלת אותם בכתיבה פורה ובבימוי של סרט חדש בנושא הגלישה - "Ride".

זהו סרט דרמה עם נגיעות של הרפתקה אישית וגילוי עצמי - סרט מסטיק לחובבי הז'אנר הדביק אבל... יש בו גלישה וזה מה שאנחנו אוהבים. הלן האנט שכתבה וביימה את "Ride" מגלמת גם את תפקיד השחקנית הראשית ומגוללת "סביב חייה" את העלילה. ג'קי (האנט) עובדת כעורכת בכירה במערכת מגזין New Yorker שבתפוח הגדול. חיה חיי נוחות, אמידה, עסוקה עד צוואר ולה בן יחיד (בערך כמו בחייה האמיתיים).

הלן האנט מתאמנת על תפקיד חייה -  גולשת על סט הסרט

כשבנה, שאותו מגלם ברנטון טוויטס (Brenton Thwaites), מואס בעיר הגדולה המוקפת בניינים גבוהים הוא בוחר לעבור לקליפורניה השמשית מול נוף של גלים. אימו כמובן לא שמחה עם המעבר אך משלימה עם רצונו. כשג'קי חוצה את ארצות הברית מחוף אל חוף בכדי לבקרו היא מגלה כי בנה נשר / נעדר מבית הספר ומבלה את רוב זמנו בים... בגלישה. ג'קי שאותה מלווה נהג צמוד ברכב שרד מחפשת את בנה ו"נתקלת" בו ממש במקרה באחד הכבישים של קאלי. היא מנסה לשכנעו לחזור ללימודים אך היא מהר מאוד מבינה שבכדי להבין את בנה היא צריכה לקחת כמה שיעורים על הגלים. משם העלילה גולשת לסיפור אהבה כשג'קי מכירה גולש ((לוק ווילסון)) שמציל את חייה ועוזר לה בגילוי האני החדש שלה. ואת ההמשך תראו כשהסרט יצא לאקרנים בתחילת חודש מאי.

מאחורי הקלעים: הלן האנט, לוק ווילסון וטוסיק. בדרך לדפוק שתילות

את ההשראה לסרט קיבלה הלן האנט מאם גולשת שראתה בהוואי.

"הייתי בחודש התשיעי להריון, ועמדתי לצד הדרך והסתכלתי לעבר הים. לפתע ראיתי אותה יוצאת מהמים, מניחה את הגלשן על החוף, היא לקחה בקבוק מים שאותם שפכה על חזה והתחילה להניק את תינוקה. חשבתי לעצמי, 'אני רוצה להיות כמוה'", אומרת האנט.

טריילר לסרט Ride - יצא לאקרנים בתחילת חודש מאי 2015

להלן האנט אין כישורי גלישה ועל אף שיעורי הגלישה הרבים שקיבלה את מרבית הסצנות שבהן היא תופסת גלים גילמה כפילה. לבנה, ברנטון  שגר בחייו האמיתיים בקליפורניה, יש קצת מושג עבר בגלישה אבל ללוק ווילסון לא היה מושג קלוש בספורט והוא נעזר בכמה שיעורים שלימדו אותו איך להחזיק את הגלשן ולצאת מהמים (אולי גם קצת לעמוד על הגלשן). כאמור, בסרט Ride, האנט מנסה ללמד את בנה לקח אך מוצאת עצמה נשאבת אל העולם המופלא של הים והגלישה. הסרט יצא לאקרנים ב-01 במאי 2015.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים