עזרה משמים: רחפנים בשירות מצילי החיים

מאת יואב נקש אפריל 07, 2015

הם נכנסו לחיינו בסערה לפני שנים ספורות ונסקו לשמים כשהם נושאים מצלמות גו-פרו שמתעדות הכל. בזמזום טורדני הם מרחפים מעל הליין אפ של הגולשים ומתעדים את הספוטים של הגלים מזווית שעד לפני זמן לא רב הייתה נחלתם של מזל"טים צבאיים. כיום ולאחר שנעשה ברחפנים שימוש שמיועד לפלז'ר, חברה בצ'ילה מייעדת אותם להיות חוד החנית בהצלת חיי רוחצים.

אחרי צילום הגלישה מזווית עילית, זהו כנראה השימוש הטוב ביותר שניתן לעשות עם רחפנים. חברה צ'יליאנית התחילה לעשות נסיון ראשוני בשימוש ברחפנים בכדי לעזור לצוותי המצילים בחופי הרחצה בהצלת חייהם של טובעים. על פי סוכנות הידיעות AP) Associated Press), הרחפנים בחוף אלגרובו (Algarrobo) מצויידים במצוף, מצלמה, מיקרופון ורמקול - כלל הציוד שיכול למלא את מקומו של המציל ולסייע במהירות ותוך פרק זמן קצר עד הגיעו אל המקום.

הרחפן (Drone) מצוייד במצלמה, מיקרופון, רמקול ומצוף - מענה מהיר לאדם שנמצא במצוקה ו/או בסכנת טביעה

כשהמצילים מבחינים באדם שנמצא במצוקה הם יוצאים לקראתו באופן פיזי. באותו הזמן אדם נוסף מטיס בשלט רחוק את הרחפן למקום הטביעה. הרחפן שמקדים את הגעת צוות ההצלה נותן מענה ראשוני ומטיל את המצוף אל עבר הרוחץ. בזמן זה ועד הגעתו של צוות ההצלה האנושי, ניתן לעקוב בפיד של הצלמה אחר מצבו הפיזי, להאזין לדבריו ולכרוז באוזניו (הרגעה או הנחיות). גם לאחר הגעתו של המציל עדיין ניתן להמשיך ולעקוב אחר פעולות ההצלה וללוות אותם עד הגיעם לחוף מבטחים. זהו ללא ספק רעיון אדיר שיכול בהחלט להיות כוח עזר למצילי החיים בחופי הרחצה בכל רחבי העולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים