סקייטבורד רחף? עכשיו זה אמיתי - HENDO

מאת יואב נקש אוקטובר 26, 2014

עכשיו זה אמיתי? בטוח? כי בפעם השעברה כשאנשים ריחפו על סקייטבורדים הם עשו את זה בספיישל אפקטס כמו בקולנוע. גם אנחנו רוצים לרחף עם הדמיון ולצבוט את עצמנו כשזה אמיתי אז אולי עכשיו זה נראה כמו הזמן הטוב ביותר לכך? צוות מדענים מציג את הסקייטבורד רחף האמיתי - בלי פעלולי עריכה, בלי סלבס ובלי הדלוריאן של דוק אמט. ה-Hendo הוא סקייטבורד שאשכרה מרחף.

אנחנו כבר לא תמימים, בטח לא אחרי שניסו לעבוד עלינו לפני מספר חודשים. זוכרים? אז טוני הוק הציג לנו את ה-HUVr - הסקייטבורד המרחף. רפליקה מחודשת של הסקיייטוברד מהסרט "בחזרה לעתיד" מסוף שנות ה-80'. כלכך רצינו להאמין שזה קורה, שהעתיד הקדים בכמה מאות שנים, אבל אז הבנו שהכל זיוף ושעלינו לצנן מהר את ההתלהבות. וכמו הליצן הבוכה שמיד אח"כ צוחק, לפתע פתאום אנחנו יכולים לשוב ולחייך - כי הפעם זה ממש אמיתי (או לפחות עד שמישהו יפריך את זה לחלוטין).

art3

אותו חלום שהטריגר שלו החל בריחוף חסר שליטה של מייקל ג'יי פוקס, ממשיך 30 שנה לאחר מכן במציאות מחושבת ומדודה. הפיתוח הראשוני של הסקייטובורד ההיי-טקי ללא גלגלים, מסוגל לעשות סיבובים וחיתוכים בהרגשה שדומה כמו לזו שעל המים בזמן הגלישה. ה-Hendo מרחף ממש בגובה של כ-2.5 ס"מ מעל הקרקע. לא מדובר בקסם שקורא תגר על כוח הכבידה כי אם במדע טהור וחכם.

art2

הסדו שטמון מאחורי האב טיפוס של הסקייטבורד המרחף הוא בעצם מדע שכבר קיים ופועל. הריחוף מתאפשר על ידי טכנולוגייה מגנטית הדומה לזו שבמסילות המניעות את רכבת ה-Maglev ביפן. סקייטבורד הרחף מונח על פני ארבעה מנועי דיסק מעוגלים (ורועשים דרך אגב) שיוצרים תחתם שדה מגנטי שדוחף את עצמו ומייצר כוח עילוי שמניף אותו מעל הקרקע.

גרג האנדרסון מהצוות שפיתח את ה-Hendo אומר שהתחושה ברכיבה עליו היא קלילה ואינה דורשת מאמץ. אי אפשר כרגע לשלוט על הכיוון והמהירות של הריחוף אך בעצם ניתן "לרכוב" עליו ולהסתובב עליו ללא שליטה. הדגם הראשוני שדומה בצורתו לסנואובורד מיועד לאנשים בוגרים ויכול לשאת משקל של עד 110 ק"ג. הסקייטבורד רחף אינו יכול לרחף בכל מקום אלא הוא זקוק למשטח מיוחד (מגנטי) שעליו הוא יכול לנוע. השלב הבא של צוות המפתחים הוא לייעלו בהקמת תשתיות של הוברפארקים.

האם אנו עדים לתחילתה של דרך חדשה לרכיבה על סקייטבורד? האם זהו פתחו של עידן חדש וענף ספורט מחודש? כאמור הסקייטבורד נמצא בשלבי הפיתוח הראשוניים ודורש עוד עבודה רבה לפני שנראה אותו מרחף לחנות הקרובה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים