חדשות
חדשותגלישה ← המלאך השומר שלו: אנדרה בות'ה, הבוגיסט שהציל את גיזלמן מטביעה

המלאך השומר שלו: אנדרה בות'ה, הבוגיסט שהציל את גיזלמן מטביעה

מאת יואב נקש דצמבר 08, 2015

שלושה סטים של גלים ספג הגולש בן ה-22 על ראשו אשר החזיקו אותו מתחת למים מבלי שהצליח להרים את ראשו ולנשום. האנשים שעמדו על החוף של פייפליין חזו ברגעי האימה שבו אוון גיזלמן נמשה מן הים ללא הכרה. לעזרתו נחלצו מיק פאנינג והמצילים של החוף הצפוני אבל האחד שהגיש לו את הסיוע הראשוני היה הבוגיסט הדרום אפריקאי ופעמיים אלוף העולם אנדרה בות'ה (Andre Botha) שדאג לשמור שראשו של גיזלמן ישאר מעל פני המים.

פאנינג, מצילים של החוף הצפוני והבוגיסט אנדרה בות'ה מושים את גיזלמן אל חוף מבטחים.

מספר רגעים לאחר פעולתו מצילת החיים של אנדרה הגיעו שאר המחלצים ומשו אותו אל החוף. אוון גיזלמן הובהל לבית החולים והרופאים הצליחו לייצב את מצבו. מקורות המקורבים לגיזלמן דיווחו כי לא נשקפת סכנה לחייו ומספר שעות לאחר מכן הוציא גיזלמן הודעה לתקשורת שבה נאמר כך:

"אנדרה בות'ה היה המלאך השומר שלי היום! העזרה שקיבלתי הייתה מעל ומעבר! אני מודה לכל מי שהציל את חיי, אני אסיר תודה לנצח!. אוהב אתכם ואת כל מי שדאג לשלומי. אחזור בקרוב. אוהב את האנשים שלא משים מצידי יותר ממה שמילים יכולות לתאר" 

אנדרה בות'ה מציל את חייו של אוון גיזלמן בפייפליין

חשוב מאוד לדעת שבמקרי טביעה יש לכם, הגולשים, את הדרך להעניק סיוע מציל חיים ראשוני. מקרים של טביעה יכולים להתרחש בכל רגע נתון ולכל אחד ועל כן במקרה כמו זה של אוון גיזלמן רצוי מאוד לדעת שאין צורך לעשות עיסוי חזה אלא אם כן לטובע אין דופק. הדבר החשוב ביותר הוא לא רק להוציא מים מהריאות אלא לספק לו נתיב אוויר וחמצן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים