השבר באגן עתיד לנתץ את קריירת הגלישה של דורברידג'

מאת יואב נקש דצמבר 23, 2015

חודש דצמבר בפייפלין היה קשוח ואלים. אוון גיזלזמן כמעט וטבע למוות, אוון רייט ספג מכה חזקה בראשו, מיקאלה ג'ונס חתך את פניו וביד דורברידג' שבר את עצם האגן. בעודו שוכב במיטת בית החולים לאחר ניתוח פלטינות באגן, ביד מנסה להפנים את השלכות הפציעה ומבין כי זו ראשיתה של נקודת מפנה חדה בקריירה המקצוענית שלו בגלישה - פציעה שמשמעותה קשה עבורו לעיכול ושמטילה בספק אף את יכולתו העתידית לגלוש.

כשביד ספג את הווייפאאוט מהגל האדיר בפייפליין זה היה ברור לכל שמשהו מאוד לא טוב קרה שם. לאחר שחולץ אל החוף והובהל לבית החולים, הרופאים גילו שהוא שבר את עצם האגן בשני מקומות, מקדימה ומאחור. בניתוח מורכב הוחדרו לעצמותיו 17 ס"מ של מוט פלטינה וארבעה ברגים שיעגנו את האגן למקומו. הניתוח אמנם הוכתר כהצלחה אבל לפני דורברידג' זמן ארוך מאוד להחלמה. כשהתחרות הראשונה של ה-WSL לשנת 2016 צפויה לצאת לדרכה במרץ, השתתפותו של ביד מוטלת בספק.

צילום הרנטגן של הפלטינות שהחודרו לעצמות האגן של ביד. החלמה ארוכה לפניו.

על פי דיווח של ערוץ "פוקס ספורט", מועד שחרורו מבית החולים עדיין לא ידוע. לא כל שכן וגם לאחר שישוחרר הוא צפוי להיות בכיסא גלגלים למשך תקופה של לפחות חודש אחד (זאת במידה ולא יהיו סיבוכים מיותרים וגופו יגיב טוב לניתוח שעבר). ממשרד הקומישינר של הליגה נמסר כי לביד תמיד יהיה מקום בסבב אם הוא יוכל לחזור ולגלוש. "ה-WSL מאחל לביד רפואה שלמה ומהירה", אומר וויל היידן-סמית, מנהל הסבב באוסטרליה. "ביד הוא גולש חסון ואם יש מישהו שמסוגל להחלים מפציעה זו, יהיה זה הוא".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים