Horse Surfing: לדהור על הגלים עם כוח הסוסים

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

העגלות והכרכרות הם היסטוריה של זמן עבר נשכח והפרשים של הזמנים המודרניים מצאו גרסה חדשה למרוצי האקסטרים כשסוסיהם גוררים מאחוריהם גולשים. כן, עם "גלישת הסוסים", הגלשן שלכם מקבל חיזוק של כמה כוחות סוס טובים, פשוטו כמשמעו. רכיבה על סוס יכולה להיות חוויה עוצרת נשימה במרחבים כפריים ירוקים ופתוחים אך היא יכולה להיות עוד יותר נשגבת כשהיא נעשית בקרבה למרחבי הים הכחולים.

horse surfing גלישת סוסים

סוס. איזו חיה מדהימה ואצילית. כוחה מתבטא במהירותה ובסיבולת רוחה להתמיד בדהירתה, רעמת שיערה מתנופפת ברוח ומשרה יופי עוצר נשימה. אז עזבו אתכם מהג'ט סקי המזהם ומסירות המירוץ המגושמות והתחברו אל הטבע עם החי של הטבע עצמו, או כפי שהוא מתגלם בדמותו של ספורט חדש העונה לשם "גלישת הסוסים".

בשנת 2005, דניאל פואלר-פריים (Daniel Fowler-Prime) ומאט סמית' (Matt Smith) מקורנוול אנגליה, היו הראשונים בעולם לעשות טואו-אין עם סוסים והם היו אלו שכינו את הספורט החדש בשם "Horse Surfing" (גלישת סוסים). מאז שצמד חובבי הסוסים, שאוהב גם את ספורט הגלישה, החל דור חדש של סגנון רכיבה, ענף "גלישת הסוסים" התפתח בקצב איטי אך החלטי. כיום, ישנן תחרויות עולמיות, מגזינים וכתבי עת בנושא וקבוצות (טימניקים) שמתחרים.

הסוס יכול לנסוק למהירות של 25 מייל בשעה (40 קמ"ש) ובעזרת חיבורו של כבל ארוך לאוכפו תוכלו להיעזר בווייקבורד או גלשן גלים ולרכוב על הגלים. עם ההאצה ניתן לעשות תרגילים רבים, ביצועים מסוגננים ומרשימים, איריאלים, חיתוכים וגם קפיצות על רמפות. בענף התחרותי של גלישת הסוסים ישנם חוקים שקובעים מקסימום דהירה למרחק של 250 מטרים שבמהלכם הגולש נבחן בסגנונו וביצועיו על הגלים. ישנם ארבע קריטריונים לשיפוט,מקדמי בטיחות, וגם ניתוח של קטעי וידיאו לקביעת התוצאה הסופית.

horse surfing גולשים עם סוסים

מעבר לפן התחרותי גלישת סוסים משמשת גם ללימוד גלישה. דהירת הסוס היא הדרגתית ומאפשרת עמידה קלה על הגלשן / ווייקבורד. אורך החבל נקבע על פי המרחק הבטיחותי המומלץ של הגולש משפת הים כך שבמקרה של נפילה הגולש ימנע מפציעה. ככל שהחבל יותר ארוך כך יתאפשר לגולש לרכוב במים קצת יותר עמוקים ולאפשר לסוס לדהור במקום שבו המים רדודים ושלא יאטו את מהירותו.

art2

על אף שהאחד נעשה ביבשה והשני בים, בשילוב של רכיבה על סוסים ורכיבה על הגלים יש דמיון טבעי ביותר ומקור לזהות סנטימנטאלית וויזואלית. לסוסים ולגלים יש קווי דמיון רבים שמתבטא בכוחם האימתני. בשני המקרים האדם צריך לשלוט בכוח הרב שנמצא תחתיו, לדעת את לשלוט במהירות ולהתאים את עצמו בכבוד לדבר שעליו הוא רוכב ונושא אותו במרחבים הירוקים והכחולים. רעמת השיער של הסוס כמוה כמו גלי הים הנשברים, דהירתם של הסוסים כמו רחש גלי הים הקרבים ובאים. 

סוסים כמו גלי הים הם אצילים ומכובדים, תמירים מהירים וכוחניים ולא בכדי הם לרוב משולבים באומנות כאילו והיו אחד!  ... אז כמה כוחות סוס יש לגל/שן שלכם?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים